LG ma ekran prawie pozbawiony ramek

Na poświęconych wyświetlaczom targach Society for Information Display firma LG zaprezentowała prototypowy ekran, którego ramka została zredukowana niemal całkowicie. Czy tak będą wyglądały smartfony przyszłości?

Zredukowana do absolutnego minimum ramka otaczająca ekran pozytywnie wpłynie na gabaryty całego urządzenia, jednak na tym plusy takiego rozwiązania się kończą. Pojawi się za to problem z utrzymaniem go w ręku, co będzie szczególnie uciążliwe podczas oglądania filmów.

Oczywiście już teraz istnieje wiele software’owych rozwiązań, które niwelują niedogodności związane z brakiem ramki. Przykładem jest tutaj  iPad mini, który ignoruje dotyk wykryty przy krawędzi urządzenia, co pozwala komfortowo z niego korzystać.

Sam ekran na chwilę obecną nie jest szczytem techniki, gdyż przy 5-calowej przekątnej może się poszczycić “jedynie" rozdzielczością 720p i jasnością 250 nitów, co sprawia, że korzystanie z niego w pełnym słońcu będzie praktycznie niemożliwe. Wysoką energooszczędność i niewielką grubość ekranu udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu technologii TFT Oxide.

Reklama

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe panele LG trafią do masowej produkcji. Przedstawiciele firmy informują jedynie, że pracują nad zwiększeniem ich jasności, a udoskonalone egzemplarze zostaną zaprezentowane tak szybko, jak to możliwe.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: ekran | wyświetlacz | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama