Microsoft stworzy oprogramowanie dla iPhone?

Niedawno Apple udostępniło zestaw SDK dla swojego topowego produktu jakim jest iPhone. Teraz przyszedł czas na ruch innych firm, a wspomnianym rozwiązaniem zainteresował się również Microsoft.

iPhone jest jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych za oceanem, nie dziwi więc fakt zapotrzebowania na dodatkowe oprogramowanie przeznaczone dla tego telefonu. Microsoft oczywiście zauważył także swoją szansę na tym rynku i postanowił ją wykorzystać.

Tom Gibbons, który pełni funkcję wiceprezesa grupy wyspecjalizowanych urządzeń i aplikacji w firmie z Redmond powiedział: "To naprawdę ważne dla nas, abyśmy zrozumieli co możemy wnieść do iPhone'a". Wynika z tych słów jednoznacznie, że nie nastąpi to zbyt szybko. Microsoft najpierw musi przyjrzeć się możliwościom jakie oferuje wspomniany zestaw SDK oraz zbadać zapotrzebowanie na wybrane aplikacje. Jak stwierdził sam Gibbons jednym z programów mógłby być odpowiednik mobilnego Office'a, który znamy z Windows Mobile.

Reklama

W planach jest także aplikacja umożliwiająca rozpoznawanie głosu bazująca na rozwiązaniach zakupionej przez Microsoft firmy TellMe - oczywiście tylko wtedy, gdy pakiet SDK udostępni możliwość stworzenia tego typu oprogramowania. Jak zapewnia pracownik TellMe, Mike McCue: "Jeśli SDK umożliwia te rzeczy to jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednią wersję tak szybko jak to tylko możliwe".

Pozostaje więc poczekać i zobaczyć co wyjdzie z tego pomysłu. Warto dodać, że Microsoft jest największym dostawcą oprogramowania dla Apple, oczywiście zaraz po drugim z wymienionych i posiada w swojej ofercie m.in. takie aplikacje jak Microsoft Office for Mac czy specjalną wersję Expression Media przeznaczone dla użytkowników systemu MacOS X. Sprzedaż tych produktów przyniosła Microsoftowi 200 milionów dolarów profitu.

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: apple | oprogramowanie | iphone | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama