Nadchodzą nowe Nokie z serii Asha - 500 i 502

​Pierwszy smartfon z serii Asha już wkrótce może doczekać się następców, czyli modeli Asha 500 i 502. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że tym razem Nokia nie zapomni o łączności 3G.

Dział smartfonów Nokii przed przejściem pod skrzydła Microsoftu ma zamiar realizować wcześniej ustalony plan wydawniczy. Dotyczy to nie tylko nowych Lumii, ale i znacznie tańszych rozwiązań z serii Asha. Można więc spodziewać się, że w Abu Zabi (już 22 października) pokazane będą nie tylko pierwszy tablet z Windowsem RT, ale również kolejne tanie smartfony oparte na nowej platformie Asha.

Tydzień temu pojawiły się wzmianki o modelu Asha 500, teraz @evleaks udostępnił zdjęcia modelu Asha 502. Będą to bliźniacze komórki, na co wskazuje identyczny wygląd obu urządzeń. Prezentuje się on zresztą całkiem nieźle, a szczególnie interesująco - przynajmniej na renderach - zapowiada się przezroczysty element okrywający kolorowe obudowy smartfonów. Może to być oczywiście specjalny case, ale bardzo prawdopodobne, że będzie nieodłączną częścią konstrukcji.

Obie komórki mają oferować oczywiście moduły Wi-Fi i Bluetooth, aparaty o rozdzielczości 3,2-5 Mpix, sloty na kary pamięci, a 502 będzie dodatkowo miała diodę doświetlającą. Tanie smartfony powinny zostać wyposażone także w 128 MB lub 256 MB pamięci RAM. Nie wiadomo nic o zastosowanym procesorze. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż Nokia nie zdradza takich informacji w przypadku linii Asha.

Asha 500 i Asha 502 na rynku powinny pojawić się przed końcem roku i będą dostępne w 6 kolorach (biały, czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony). Źródła sugerują również, że Finowie wkrótce po tych dwóch komórkach, zaprezentują następnego smartfona z tej serii - Asha 503. Niestety, póki co nie wiadomo o nim nic konkretnego.

Mateusz Żołyniak

Reklama

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | smartfonn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy