Nokia X trafiła do sprzedaży. Została wyprzedana w 4 minuty

Nokia X co prawda oferuje dość mocno okrojonego Androida, który został oderwany od ekosystemu Google, ale wygląda na to, że mimo wszystko jest skazana na sukces.

Niedawno w samych tylko Chinach przez pierwsze cztery dni z przedsprzedażowej  oferty Nokii skorzystało milion osób. Po kolejnych trzech dniach liczba ta wzrosła do 10 milionów. Wyglądało to imponująco, ale trzeba zaznaczyć, że w Państwie Środka występuje inny rodzaj przedsprzedaży niż ten, który znamy my. W naszym kraju po zakupie produktu przed rynkową premierą musimy za niego zapłacić, uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać na dostawę. W Chinach przypomina to raczej ustawienie się w wirtualnej kolejce, z której można w każdej chwili wyjść; po kliknięciu przycisku "zamawiam" na stronie internetowej egzemplarz zostaje zarezerwowany, ale gdy tylko fizycznie pojawi się w magazynie (albo wcześniej) możliwe jest anulowanie zamówienia. 

Reklama

Teraz mamy konkretniejsze dane, dzięki chińskiemu sklepowi internetowemu JD.com, który donosi, że pierwszą partię smartfonów Nokia X wyprzedał w 4 minuty. Tym razem chodzi o prawdziwą sprzedaż z udziałem pieniędzy. Ile sztuk się rozeszło? Tego niestety nie wiadomo. JD.com przygotowało jednak rabat dla pierwszych 10 000 kupujących, więc telefonów z pewnością było więcej. Najpewniej dużo więcej.
 
Prawdę mówiąc popularność Nokii X wcale mnie nie dziwi, bo taki produkt jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które chcą kupić tani telefon, mają zaufanie do Nokii i jednocześnie nie chciałyby martwić się o aplikacje. X co prawda dostępu do Google Play nie oferuje, ale wystarczy nakłonić producentów do przerzucenia swoich apek do nowego sklepu. Koncern informował na MWC, że 75 proc. androidowych aplikacji kompatybilnych jest z nową platformą od razu, a pozostałe 25 proc. wymaga wprowadzenia lekkich modyfikacji, co można uczynić w czasie nie dłuższym niż 8 godzin. Nokia X ma zatem w zasadzie wszystko, czego można oczekiwać od telefonu za 500 zł.
 
Przypomnę na koniec, że zarówno Nokia X, jak i Nokia XL dostępne są w przedsprzedaży także w Polsce. Zamówienia możecie składać w Sklepie Nokii, który informuje, że wysyłka powinna ruszyć już 27 marca.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama