Nowe baterie Samsunga będziemy ładować rzadziej

Samsung opracował technologię, która znacząco wydłuży czas pracy smartfona na baterii – czytamy na łamach serwisu Engadget. Na czym polega i kiedy z niej skorzystamy?

Południowokoreańska firma zmodyfikowała popularne ogniwo litowo-jonowe poprzez zastosowanie krzemowej anody z warstwami grafenu - opisuje Engadget. Nie mam zamiaru wdawać się w szczegóły tego rozwiązania, ponieważ najważniejszy jest fakt, iż nowa bateria jest w stanie zasilać urządzenie od 1,5 do 1,8 razy dłużej. Oznacza to, że smartfon ładowany dotąd średnio raz na 12 godzin będzie można podłączać do prądu raz na 21 godzin, co stanowi znaczną różnicę.

Nie spodziewajmy się,  że nową technologię zobaczymy w przyszłorocznej edycji smartfona serii Galaxy S. Minie jeszcze sporo czasu, zanim zostanie wykorzystana komercyjnie.

Reklama

Powyższy przykład pokazuje, jak trudnym zagadnieniem są baterie. Wszystko idzie do przodu w niesamowitym tempie, ale technologie ogniw wciąż na dobrą sprawę stoją w miejscu, ograniczając jednocześnie resztę. Jedyne co udało się osiągnąć to szybkie ładowanie. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy