Nowe zdjęcia zdradzają kilka szczegółów na temat tańszego iPhone’a

Do tej pory tańsza wersja iPhone’a nazywana była przez media technologiczne iPhonem mini lub iPhonem Lite. Z ostatnich przecieków wynika jednak, że będzie to po prostu iPhone 5C. Co jeszcze o nim wiadomo?

Na chińskim forum WeiPhone pojawiło się powyższe zdjęcie, na którym rzekomo uwieczniono opakowania nadchodzącego smartfona firmy Apple. Czy są prawdziwe? Tego oczywiście na razie nie wiadomo, ale trzeba przyznać, że wyglądają realistycznie. W bardzo podobnych opakowaniach sprzedawane są od jakiegoś czasu iPody touch.

Zdjęcie sugeruje, że oficjalna nazwa urządzenia to iPhone 5C. Pierwsze skojarzenie to oczywiście “cheap", ale redaktorzy Phone Areny słusznie zauważają, że nazwa może nawiązywać do słowa “color". Od dłuższego czasu wiadomo bowiem, że model będzie sprzedawany w kolorowych obudowach.

Reklama

Niestety nie będzie można ich własnoręcznie wymieniać, jak np. w przypadku niektórych Lumii. Można to wywnioskować z nowej fotki iPhone’a 5C, do której dotarł serwis iClarified.

Jest to prawdopodobnie pierwsze zdjęcie, na którym uwieczniono telefon z oznaczeniem FCC na zewnętrznej stronie obudowy. Tego typu zabieg stosuje się tylko wtedy, gdy stempla nie można umieścić w łatwo dostępnym miejscu pod tylną klapką. O ile fotografia nie została spreparowana (a na taką nie wygląda), to możemy być pewni, że obudowy urządzenia - mimo że plastikowe i dostępne w kilku kolorach - będą niewymienialne. Szkoda, bo raczej nie ma co liczyć na to, że sklepy i salony operatorów zawsze będą dysponowały wszystkimi wariantami.

Jeśli ostatnie plotki się potwierdzą, iPhone’a 5C oraz iPhone’a 5S zobaczymy już 18 września.

Miron Nurski

komorkomania.plKomórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | iOS | Apple | obudowa smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama