NuAns NEO - globalna premiera japońskiego smartfona z Windows Phone

Ruszyła kampania crowdfundingowa japońskiej firmy NuAns, mająca sfinansować globalną premierę smartfona o nazwie NEO.

Telefon wygląda nietypowo, szczególnie jak na dzisiejsze standardy. Jest nieduży, a przy tym dosyć gruby, jednak nie tylko to czyni go wyjątkowym. Obudowa smartfonu składa się z dwóch części, które można wymieniać, i głównego rdzenia, który zawiera w sobie wszystkie podzespoły. Kupując model NEO wybieramy jedną z wielu konfiguracji kolorystycznych, którą możemy potem modyfikować za pomocą sprzedawanych oddzielnie elementów. Pomysł może nie jest rewolucyjny, ale ciekawy, szczególnie dla osób ceniących oryginalne rozwiązania. 

Od strony technicznej to co najwyżej średnia półka. Smartfon ma 5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Jego serce stanowi procesor Qualcomm Snapdragon 617 wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajdziemy także baterię o pojemności 3350 mAh, 13-megapikselowy aparat główny i 5-megapikselową kamerkę do wideorozmów. Całością zarządza Windows 10 ze wsparciem technologii Continuum.

O telefonie było głośno już na początku tego roku, a do sprzedaży w Japonii trafił kilka miesięcy temu. Teraz producent zbiera pieniądze na rozpoczęcie globalnej sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że się uda, bo chętnych na dofinansowanie projektu nie brakuje. 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy