Od lipca darmowe przenoszenie numerów

Wiele wskazuje na to, że darmowe przenoszenie numeru telefonu komórkowego z jednej sieci do drugiej możliwe będzie od lipca 2009 roku. Taką możliwość wprowadza nowelizacja prawa telekomunikacyjnego.

Przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej w wypowiedziach medialnych twierdzą, że znowelizowane prawo telekomunikacyjne będzie obowiązywało od lipca 2009 roku. Na początku maja 2009 roku nowelizację ustawy podpisał prezydent, w tym tygodniu nowelizacja prawa ma pojawić się w Dzienniku Ustaw.

Przypomnijmy, że ustawa wprowadza do polskiego prawa telekomunikacyjnego zapis: "za przeniesienie przydzielonego numeru nie pobiera się opłat od abonenta i użytkownika końcowego usługi przedpłaconej świadczonej w ruchomej publicznej sieci telefonicznej". Obecnie za taką usługę operatorzy pobierają opłatę ok. 50 złotych.

Reklama

Dodatkowo przedsiębiorca telekomunikacyjny będzie miał obowiązek informowania o każdej zmianie cennika usług telekomunikacyjnych oraz o każdej obniżce cen usług. Jednak nie każda zmiana - tak jak teraz - będzie upoważniała do bezkarneego rozwiązania umowy - przykładowo, gdy zmiana regulaminu jest spowodowana czynnikami niezależnymi od operatora (np. zmiana polskiego prawa). W przypadku zerwania umowy z operatorem klient będzie musiał zwrócić udzielony przez operatora rabat proporcjonalnie do czasu, który pozostał do końca kontraktu.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: nowelizacja | darmowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama