Oppo N1 z panelem dotykowym w tylnej części obudowy?

Pierwszym smartfonem, w którym wszystkie przyciski funkcyjne zostały ulokowane w tylnej części obudowy, jest LG G2. Koreańczycy starają się nas przekonać, że taki sposób obsługi telefonu jest bardziej intuicyjny, bo palce naturalnie spoczywają w tym miejscu. Chińska firma Oppo idzie o krok dalej – na tylnym panelu swojego flagowca umieściła cały panel dotykowy.

Z jego pomocą będzie można m.in. przełączać się między pulpitami, przewijać strony internetowe czy regulować głośność urządzenia. Trudno ocenić na sucho użyteczność takiego rozwiązania, jednak może się ono okazać trafione.

Warto zaznaczyć, że nie tylko Oppo i LG upodobały sobie takie rozwiązania. Z ostatnich przecieków wynika bowiem, że HTC zamierza umieścić na tylnej części obudowy czytnik linii papilarnych - w modelu One Max. Co ważne, podobno będzie on służył m.in. do szybkiego uruchamiania wybranych aplikacji.

Z niepotwierdzonych przecieków wynika, że Oppo N1 oficjalnie zadebiutuje już 23 września. Czy kiedykolwiek pojawi się w sprzedaży w Polsce? Niewykluczone, bo obecnego flagowca koncernu można zamówić za pośrednictwem jego strony internetowej, przy czym producent zapewnia darmową wysyłkę do Polski.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Oppo | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama