Reklama

Personalizowane obudowy Nokii powracają w wielkim stylu

Dawniej telefony Nokii słynęły ze swoich wymiennych obudów. Niedawno fiński producent odświeżył ten pomysł i do swoich najnowszych Lumii zaoferował wymienne klapki, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. A co powiecie na możliwość własnoręcznego zaprojektowania takiej klapki, by później po prostu ją… wydrukować?

Pomysł na personalizowane obudowy telefonów nie jest nowy, bo rozwiązanie tego typu pojawiło się już niemal 10 lat temu w modelu Nokia 3200. Komórka miała przezroczystą obudowę, pod którą można było wsunąć wydrukowane i odpowiednio przycięte wkładki, co pozwalało dostosować wygląd urządzenia do własnych upodobań.

Lata minęły, technologia poszła na przód, a furorę zaczęły robić drukarki 3D, które można nabyć już za kilka tysięcy zł. Ba, prawdopodobnie wkrótce drukarkę 3D można będzie sobie wydrukować przy pomocy innej drukarki 3D.

Reklama

Nokia udostępniła na swojej deweloperskiej stronie instrukcję, specjalne pliki oraz rekomendowane materiały, których będziemy potrzebować do zaprojektowania i wydrukowania pokrywy do Lumii 820. Jeśli nie posiadamy specjalnej drukarki, to zawsze możemy skorzystać z oferty firm, które na co dzień zajmują się drukiem 3D.

Trzeba przyznać, że perspektywa wydrukowania zaprojektowanej przez siebie obudowy jest interesująca, bo tym sposobem możemy sprawić, że wygląd naszego smartfona będzie naprawdę niepowtarzalny i dopasowany do naszego gustu. Nie sądzę jednak, by takie rozwiązanie przyjęło się w ciągu najbliższych kilku lat.

W propozycji Nokii można się jednak doszukiwać lekkiej nutki wizjonerstwa; już teraz przewiduje się, że w przyszłości projekty przedmiotów codziennego użytku będziemy pobierali z Sieci, by je następnie natychmiastowo wydrukować.

Miron Niurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia Lumia 820 | Windows Phone 8 | Smartfon | Druk 3D

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy