Pierwsza komórka z aparatem - J-SH04

Mijająca technologiczna dekada obfitowała w kilka premier, jedną z nich był pierwszy telefon komórkowy z aparatem fotograficznym - J-SH04. Warto pokrótce przedstawić jego sylwetkę.

W czasach, kiedy na rynku mamy dostępne telefony komórkowe z aparatami fotograficznymi o rozdzielczości 12 megapikseli, powinniśmy na chwilę sięgnąć pamięcią w przeszłość i napisać o pierwszym w historii telefonie komórkowym z aparatem fotograficznym - J-SH04.

Komórka J-SH04 powstała w fabryce Sharpa. Ta japońska firma nie jest kojarzona w naszym kraju z komórkami, ale w Japonii do dzisiaj znajdziemy wiele modeli tego giganta elektroniki. Opisywana komórka powstała na zamówienie sieci J-Phone (właścicielem której był SoftBank Mobile). Telefon trafił do oferty operatora pod koniec listopada 2000 roku.

Reklama

Jak na te czasy już sama komórka z kolorowym wyświetlaczem była pewnym rarytasem, a co dopiero pomysł umieszczenia w telefonie aparatu. Wyświetlacz w J-SH04 obsługiwał 256 kolorów, a opisywany przez nas aparat miał 0,11 megapiksela! Zatem są to śmieszne liczby, jak na dzisiejsze standardy.

Poza tym J-SH04 nie zaskakiwał niczym nadzwyczajnym. Komórka spotkała się z ciepłym przyjęciem - kolejne firmy miały bardzo szybko podchwycić trend umieszczania w telefonie aparatu.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefon | komórka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy