Popularny program na Androida śledził użytkowników?

LastPass to jeden z najpopularniejszych menedżerów haseł na rynku. Okazuje się, że aplikacja mogła śledzić użytkowników.

Każda z aplikacji posiada obecnie wbudowane elementy śledzące, które pozwalają zbierać informacje na temat użytkownika. Wiele z nich korzysta również z bardziej wiarygodnych "trackerów", takie jak te dostarczane chociażby przez Google.

Okazuje się, że aplikacja Last Pass przeznaczona na Androida mogła szpiegować użytkowników korzystających z opisywanego menedżera haseł. Sytuacja wygląda kuriozalnie i została odkryta przez jednego z niemieckich badaczy bezpieczeństwa, Mike’a Kuketza.

LastPass zapewnia jednak, że żadne dane osobowe ani inne, wrażliwe informacje nie były przekazywane do opisywanych trackerów. Na pewnym poziomie technicznym jest to prawdziwe, jednak nie wiadomo do końca, jak wyglądała cała sytuacja dziejąca się w tle.

Reklama

Informacja tego typu pojawiła się w złym momencie dla LastPass. Program zmienił ostatnio zasady związane z abonamentem i po raz kolejny nadszarpnął zaufanie swoich użytkowników.

Sytuacja pozostaje rozwojowa. LastPass nie poinformował czy usunął trackery z aplikacji czy też cały czas działają one w tle.  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy