Potężny smartfon - LG Optimus Z

LG Electronics wprowadza na rynek najnowszy model telefonu z serii LG Optimus. Smartphone Optimus Z (LG-SU950/KU9500) oparty jest na najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 2.1 firmy Google.

Dodatkowo użytkownicy mają do dyspozycji aparat fotograficzny 5 Mpx, technologię Dolby Mobile oraz możliwość odtwarzania multimediów w formacie DivX. Premiera smartfona odbyła się w Korei Południowej.

Projektanci tym razem zaproponowali w modelu LG Optimus Z wyświetlacz LCS HD "Hyper" o rozmiarze 3,5 cali i rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli). Dodatkowo Smartphone posiada wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpx z lampą błyskową.

LG Optimus Z został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 1 GHz i system operacyjny Android 2.1. Użytkownicy telefonu, do końca 2010 roku mają możliwość aktualizacji systemu do wersji 2.2. Telefon LG Optimus Z został wyposażony w dwa akumulatory o pojemności 1 350 mAh.

Oprogramowanie

Dzięki zastosowaniu oprogramowania LG Air Sync można dowolnie zarządzać funkcjami telefonu poprzez dostęp do komputera i innych urządzeń multimedialnych. Nowe smartfony mają możliwość synchronizowania kont pocztowych e-mail oraz aplikacji internetowych znajdujących się zarówno w telefonie, jak i komputerze stacjonarnym. T

Reklama

Ciekawostką jest funkcja Drag & Shake, która umożliwia dostęp do plików pomiędzy telefonami LG Optimus Z jedynie poprzez lekkie potrząśnięcie urządzeniem. Dodatkowo zastosowano funkcję On Screen Phone, dzięki której informacje wyświetlane na interfejsie telefonu są widoczne również na ekranie komputera. Poprzez takie rozwiązanie użytkownicy mogą swobodnie przesyłać dokumenty, zdjęcia i pliki muzyczne zapisane na telefonie poprzez wykorzystanie bezprzewodowej sieci internetowej.

Pierwsi użytkownicy najnowszego smartfona otrzymali także darmowy dostęp do 100 najbardziej popularnych w Korei Południowej aplikacji internetowych. Korzystając z bibliotek sklepu Android Market, w dowolnej chwili mogą zainstalować setki darmowych programów, gier i widżetów. Oprócz tego koreańscy właściciele najnowszego Optimusa otrzymali dostęp do koreańskiej telewizji mobilnej T-DMB.

Urządzenie ma grubość 11,05 mm. Jego design wyróżnia się ostrymi, zdecydowanymi liniami, a jego elementy zostały wykończone matowym metalem. Na razie nie wiadomo, kiedy opisywany sprzęt trafi do Europy, szczególnie w Polsce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: system operacyjny | Android | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama