Ranking najlepiej sprzedających się smartfonów w 3 kwartale

Samsung Galaxy S III zanotował znakomite wyniki sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. Wiadomo również, że tuż za nim uplasowało się Apple. Co natomiast z pozostałymi producentami smartfonów? Pojawił się właśnie nowy ranking sprzedaży, obejmujący pierwszą dziesiątkę producentów. Niektóre wyniki są co najmniej zaskakujące.


Największą niespodzianką jest objęcie trzeciego miejsca przez Hauwei. W poprzednim kwartale chiński producent zajmował ósmą lokatę. W ostatnich miesiącach to właśnie rynek chiński, w którym obecnie panuje boom na smartfony, pomógł firmie sprzedać aż 16 mln urządzeń.

Co ciekawe, miejsce to wcześniej należało do Nokii, która obecnie zamyka ścisłą dziesiątkę. Według analityków, spadek ten spowodowany jest oczekiwaniem przez klientów na Lumię 820 oraz 920, które mogą w ostatnim kwartale roku znacząco poprawić sytuację. Wyraźną zmianę na plus odnotowało także Lenovo, które weszło na miejsce Motoroli (obecnie na 11 pozycji), sprzedając 7 mln smartfonów. Dobrymi wynikami może również pochwalić się Sony, które weszło z siódmego na czwarte miejsce, sprzedając 8,8 mln urządzeń. Pozostałe dane prezentujemy w poniższej tabeli. 

Reklama

Warto zwrócić przy okazji uwagę na wyraźną dominację azjatyckich producentów na podium. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku ZTE i Hauwei. Według analityków chińscy producenci w kolejnych latach mają szansę walczyć o miejsca na podium. Na dzień dzisiejszy podbijają przede wszystkim chiński rynek, jednak powoli szykują się do podboju pozostałych części globu, co już wkrótce może znacząco zmienić przedstawiony ranking. 

-----
Ranking powstał w oparciu o dane zebrane przez grupę TomiAhonen - na postawie informacji firm analitycznych oraz producentów. Należy pamiętać, że wyniki innych grup badawczych mogą się różnić - całość należy traktować poglądowo.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | Samsung | Samsung Galaxy S | Apple | Huawei | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy