Rosyjski miliarder inwestuje w błyskawiczne ładowanie smartfonów

Roman Abramowicz - rosyjski miliarder i właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Londyn - zainteresował się nowymi technologiami. Właśnie zainwestował on 10 mln dol. w rozwój technologii błyskawicznych ładowarek StoreDot, które mogą zrewolucjonizować świat smartfonów.

StoreDot to izraelski startup, który opracował technologię pozwalającą na naładowanie baterii smartfona tylko w 30 sekund! Póki co gotowy jest prototyp ładowarki, ale aby urządzenie trafiło do produkcji konieczne jest kolejne 20-30 mln dol.

Co ciekawe, nową technologię ładowania smartfonów opracowano na Uniwersytecie w Tel Awiwie podczas badań nad chorobą Alzheimera. W ich toku odkryto naturalne peptydy, które mogą zostać wykorzystane do stworzenia elektrody MFE (Multi Function Electrode), która jest superkondensatorem i umożliwia błyskawiczne ładowanie baterii.

Teraz StoreDot planuje otworzyć centrum badawcze w Stanach Zjednoczonych, które ma umożliwić wprowadzenie ich ładowarki na rynek. 10-milionowa dotacja Romana Abramowicza na pewno im pomoże.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: baterie | ładowanie baterii | Roman Abramowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy