Samsung Galaxy Note 5 z 6-calowym ekranem AMOLED 4K

Samsung Galaxy Note 5 może zostać wyposażony w 6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości UHD, czyli 2160 x 3840 pikseli – donosi Phone Arena.

Dobrze poinformowane źródła twierdza, że Samsung rozpocznie masową produkcję ekranów AMOLED 4K w sierpniu 2015 roku, aby mogły znaleźć się na wyposażeniu smartfona Galaxy Note 5. Informacja nie jest wyssana z palca, ponieważ już w ubiegłym roku na Analyst Days południowokoreański producent zapowiedział, że takie panele będą gotowe w 2015 roku.

Podobnym rozwiązaniem interesują się także inni giganci branży wyświetlaczy - LG oraz Sharp. Zresztą, jeśli takie starania podjął Samsung, to konkurencja nie ma po prostu innego wyjścia. Takimi prawami rządzi się rynek smartfonów z Androidem i nic tego nie zmieni.

Reklama

Marketing i chęć bycia przed innymi są silniejsze od zdrowego rozsądku. Po co nam 4K w smartfonie, skoro na 6 calach absolutnie wystarczającą rozdzielczością jest Full HD? Chyba tylko Apple to rozumie i może sobie pozwolić na projektowanie smartfonów z głową, co potwierdzają modle 6 i 6 Plus.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: AMOLED | samsung | Samsung Galaxy Note 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy