Samsung kolejny raz przegrywa z Apple w sądzie

Samsung musi zapłacić firmie Apple dodatkowe 290 mln dol. odszkodowania za bezprawnie wykorzystane patenty – donosi serwis AllThingsD.

Apple jest usatysfakcjonowany wyrokiem sądu, który nakazał Samsungowi wypłatę dodatkowych 290 mln dol. odszkodowania. Dodatkowych dlatego, ponieważ kilka miesięcy wcześniej - w sprawie dotyczącej podejrzanych podobieństw pomiędzy urządzeniami iPhone 4 i Samsung Galaxy S - południowokoreański producent miał wypłacić amerykańskiemu rywalowi ponad 1 mld dol. odszkodowania. Później okazało się, że kwota jest zdecydowanie za wysoka, więc ostatecznie obniżono ją do 600 mln. Z prostego rachunku wynika, że na konto Apple może wypłynąć prawie 1 mld dol.

Reklama

"Dla Apple ta sprawa oznacza coś więcej niż pieniądze i patenty. Tu chodzi o innowacje i ciężką pracę prowadzące do powstania produktów, które ludzie kochają. Tych wartości nie da się wycenić, ale jesteśmy wdzięczni sądowi za pokazanie, że kopiowanie rozwiązań przez Samsunga można wycenić" - komentuje wyrok Apple.

"Jesteśmy rozczarowani dzisiejszym wyrokiem, który w dużej mierze opiera się na patencie unieważnionym wcześniej  przez U.S. Patent and Trademark Office. Idziemy do przodu z naszymi odwołaniami, ale jednocześnie nie przestajemy wprowadzać przełomowych technologii i świetnych produktów, które są uwielbiane przez naszych klientów na całym świecie" - czytamy w oświadczeniu Samsunga.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wojna patentowa | apple vs samsung | patenty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy