Smartfony z logo Nokia w 2016 roku!

Nokia wraca do gry, a dokładnie na rynek smartfonów – czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy cytowanym przez serwis Phone Arena. Nie obędzie się jednak bez partnerstwa z dużym i znanym producentem.

Nokia znowu chce projektować i sprzedawać smartfony. Słowa "projektować" i "sprzedawać" są w tym przypadku kluczowe, ponieważ produkcją, marketingiem i dystrybucją zajmie się ktoś inny. Będzie to duża i rozpoznawalna marka. Na gotowych produktach pojawi się jednak logo firmy Nokia oraz jej autorskie rozwiązania.

Po przejęciu przez Microsoft działu urządzeń i usług Nokia jest skazana na takie rozwiązanie. Mało tego - do czwartego kwartału 2016 roku Finowie nie mogą sprzedawać smartfonów pod swoją marką. Do tego czasu będziemy musieli poczekać na wielki powrót królowej.

Reklama

Trudno w tej chwili gdybać, jak mogłyby wyglądać takie urządzenia. Najprawdopodobniej jednak Nokia oddałaby je pod kontrolę gruntownie zmodyfikowanego przez siebie Androida. W końcu dokładnie w taki sposób postąpiła z tabletem N1.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy