SMS-y pisane głosem

Firma Nuance Communications zrealizowała niecodzienną prezentację, która miała udowodnić, że człowiek piszący SMS-y nie wygra z urządzeniem dokonującym transkrypcji głosu.

Jedno z "najważniejszych" umiejętności współczesnej kultury, czyli szybkie pisanie SMS-ów, zostało poddane testowi. Z jednej strony 21-letnia Eli Tirosh, mistrzyni Zachodniego Wybrzeża w konkursie pisania SMS-ów na czas, z drugiej pracownik firmy Nuance Communications, który korzystał z technologii Nuance Mobile Dictation. Kto wygrał?

Szybsze okazało się urządzenie Nuance Communications, które rozpoznaje, co mówimy, zapisując kolejne słowa w formie wiadomości tekstowej.

Drugim testem bojowym była symulowana podróż samochodem. Prowadzący całe show Perry McCarthy, (znany także jako "The Stig" z programu "Top Gear") musiał odebrać wiadomość SMS, a potem na nią odpowiedzieć. Jak łatwo się domyślić, sprawiło to spore problemy. Problemów nie miał natomiast pracownik Nuance Communications, którego wiadomość została przeczytana na głos dzięki stosownemu programowi. Odpisanie na SMS-a, przy pomocy Nuance Mobile Dictation, również nie napotkało przeszkód.

Reklama

Nuance Mobile Dictation jest już dostępny na rynku od jakiegoś czasu. Co ciekawe, nie była to pierwsza akcja promocyjna Nuance Communications - firma realizuje tego typu eventy co kilka miesięcy.

Najlepsze źródło darmowych programów w sieci - megapliki.interia.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama