Sony uśmierciło serię Xperia Z

Nie będzie smartfona Xperia Z6. Seria Z5 była ostatnią i zostanie zastąpiona przez zaprezentowaną na targach Mobile World Congress 2016 serię X.

Dział PR firmy Sony potwierdził, że seria Z osiągnęła punkt kulminacyjny, a X jest nowym rozdziałem w ewolucji strategii produktowej - czytamy w oficjalnym komunikacje. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ zaprezentowane na targach MWC 2016 Xperia XA, X oraz X Performacne są wyraźną zapowiedzią czegoś nowego, a w portfolio Sony nie ma miejsca na dwie tak duże rodziny produktów.

Sony uznało najwyraźniej, że linia Z wyczerpała już swój potencjał i pora na zupełnie nową jakość. Jeśli tak, to dlaczego smartfony X oraz X Performance (XA trochę mniej) wciąż wyglądają jak wcześniejsze "Zetki"? Nowa seria powinna jednak nieść ze sobą znaczące zmiany w wyglądzie, a nie tylko inną literkę w nazwie i odświeżoną specyfikację.

Reklama

Jestem bardzo ciekawy co i jak ma zamiar zmienić Sony. Na razie czekamy na nowe smartfony X, które powinny trafić na polski rynek latem tego roku. Więcej na ich temat znajdziecie w tym miejscu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy