Technologia Wi-Fi Direct w smartfonie

LG podczas CES 2011 przeprowadził pierwszą w historii prezentację technologii Wi-Fi Direct w urządzeniu przenośnym. Pozwala ona nawiązywać połączenia poza punktami dostępu bezprzewodowego i wyznacza nowy standard inteligentnych urządzeń przenośnych.

Rozwiązanie umożliwia korzystanie z bezpośrednich połączeń pomiędzy urządzeniami mobilnymi oraz pozwala współużytkować treści i aplikacje za pomocą jednego przycisku. Technologia Wi-Fi Direct pozwala w łatwy sposób udostępniać treści, filmy wideo i aplikacje innym smartfonom również obsługującym technologię Wi-Fi, bez konieczności korzystania z tradycyjnych punktów dostępu bezprzewodowego. Podczas prezentacji odwiedzający poznali korzyści płynące z integracji urządzeń firmy LG z siecią DLNA (Digital Living Network Alliance) - treści zapisane w telefonie były wyświetlane na ekranie telewizorów lub komputerów, które znajdują się na stoisku LG.

- Aplikacje i treści mobilne stają się coraz bardziej różnorodne, a użytkownicy chcą mieć możliwość udostępniania i korzystania z nich wspólnie, bez problemów związanych z wolnymi połączeniami i czasem pracy urządzeń - powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Mobile Communications.

Ponadto technologia Wi-Fi Direct zapewnia korzyści tym użytkownikom, którzy korzystają z funkcji aparatu fotograficznego, terminarza, gier i odtwarzacza muzyki w inteligentnym telefonie. Dzięki funkcjom połączeń technologia Wi-Fi Direct ułatwia przesyłanie zdjęć do drukarek, synchronizowanie danych pomiędzy telefonami i komputerami oraz korzystanie z interaktywnych gier mobilnych wspólnie z przyjaciółmi, bez konieczności podłączania przewodów i nawiązywania połączeń z punktami dostępu bezprzewodowego.

Reklama

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama