Xiaomi chce w kilka lat wyprzedzić Apple i Samsunga

Prezes Xiaomi zapowiada, że jego firma stanie się największym producentem smartfonów na świecie za 5 do 10 lat – czytamy na łamach serwisu Phone Arena.

Aktualnie chińska firma Xiaomi zajmuje 3 miejsce w rankingu największych producentów smartfonów mając przed sobą tylko (lub aż) Apple i Samsunga. Tym samym udało się jej wyprzedzić takich graczy jak LG, Sony czy HTC. I co ciekawe - jeszcze 5 lat temu firma po prostu nie istniała.

To jednak nie koniec zaskakujących informacji. Okazuje się bowiem, że bycie trzecim największym producentem smartfonów wcale nie oznacza, że trzeba być obecnym na wszystkich światowych rynkach. Xiaomi, oczywiście poza Chinami, działa tylko w kilku azjatyckich krajach.

Reklama

Prezes Xiaomi - Lei Jun - zdradził, że jego cel nie polega na utrzymywaniu doskonałej trzeciej pozycji w rankingu, a pokonanie wspomnianych Apple i Samsunga. Jeśli wszystko potoczy się po jego myśli, to ten ambitny cel zostanie zrealizowany za 5 do 10 lat. Jun zasugerował także, że wciąż nie planuje globalnej sprzedaży. Smartfony Xiaomi pojawią się na całym świecie dopiero, kiedy firma zajmie pozycję lidera.

Najpopularniejszą serią smartfonów Xiaomi jest Mi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi | chiński smartfon | Samsung | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy