Xiaomi testuje specjalny tryb w smartfonach - co to będzie?

Xiaomi prowadzi testy nad trybem Pure Mode, który ma pozytywnie wpłynąć na zabezpieczenie smartfonów. Nowa funkcja miałaby zablokować pobieranie aplikacji od nieautoryzowanych twórców. To zmniejszyłoby ryzyko pobierania wirusów. To dość nietypowa zmiana, jak na urządzenia z systemem Android.

Jedną z największych przewag iOS nad Androidem jest to, że system stworzony przez Apple uniemożliwia instalację aplikacji, które nie pochodzą z ich oficjalnego sklepu. W ten sposób nie ma możliwości pobrania programów od nieautoryzowanych twórców, przez co ciężej jest zainfekować taki telefon. Wszystko wskazuje  na to, że w tę stronę zmierza także Xiaomi, które aktualnie testuje Pure Mode. Tryb ma uniemożliwiać pobieranie aplikacji niepochodzących z oficjalnego sklepu. Takie zabezpieczenia ma zmniejszyć ryzyko zainfekowania urządzenia wirusem.

Reklama

Według ITHome Xiaomi prowadzi aktualnie rekrutację testerów nowego trybu Pure Mode. W opisie nowej funkcji przedsiębiorstwo informuje, że ponad 40 proc. pobieranych przez użytkowników aplikacji nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, a kolejne 10 proc. jest oflagowane jako stwarzające ryzyko. Tryb ma uniemożliwić pobieranie aplikacji spoza oficjalnego sklepu ale będzie można go w każdej chwili wyłączyć. Xiaomi nie chce ograniczać użytkowników, lecz dać im narzędzie do lepszej ochrony własnego urządzenia. Pure Mode wyłączy pobieranie w tle i uniemożliwi instalowanie aplikacji po kliknięciu w link. W sieci krąży wiele podejrzanych hiperłączy, które po kliknięciu w nie włączają automatyczne pobieranie wirusa. Pure Mode ma przed tym ochronić użytkowników.

W chwili obecnej nie ma żadnej wzmianki o tym, kiedy Xiaomi wypuści nowy tryb. Wiadomo, że Pure Mode będzie dostępne jedynie dla posiadaczy smartfonów marki Xiaomi. Beta testy będą na początku ograniczone tylko i wyłącznie do klientów z Chin.

---------------------------------------------

Xiaomi - więcej informacji

Xiaomi szykuje dla nas wielkie zmiany w ładowaniu telefonów

Xiaomi Mi Mix 4 został całkowicie rozebrany na filmiku wideo

Xiaomi odda pieniądze każdemu, kto kupił ten modelINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy