Reklama

Xperia Z3 i nowy iPhone będą miały 5,5-calowy ekran QHD?

W pierwszej połowie tego roku czołowi producenci nie zdecydowali się na zastosowanie w nowych flagowcach ekranów 2K. Stare przysłowie mówi jednak, że "co się odwlecze, to nie uciecze".

Japan Display Inc., czyli konsorcjum Sony, Hitachi i Toshiby, zaprezentowało dzisiaj oficjalnie swój pierwszy panel o rozdzielczości 2K. 5,5-calowy ekran pracuje w rozdzielczości WQHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. Przekłada się to na zagęszczenie pikseli wynoszące 538 PPI. 

Dużą zaletą panelu ma być wykorzystanie technologii LTPS (low-temperature poly-silicon). Umożliwia to tworzenie pikseli o wyższej przepuszczalności oraz zmniejszenie zapotrzebowania panelu na prąd. Mimo większego zagęszczenia pikseli, produkt JDI ma mieć tę samą grubość co tradycyjne panele IPS LCD o rozdzielczości FullHD. 

Reklama

Nowe wyświetlacze Japan Display Inc. będą dostępne już w drugim kwartale tego roku, a w kolejnych miesiącach mogą pojawić się kolejne panele 2K. Szczegółów na razie brakuje, ale być może chodzi o około 5- i 6-calowe ekrany.


 
Można spodziewać się, że rozwiązanie JDI trafi do kolejnej generacji smartfonów Sony. Mogą zadebiutować już w Xperii Z3 lub/i następcy Xperii Z Ultra, które w sprzedaży mogą pojawić się w trzecim kwartale tego roku. Współpraca na linii JDI-Apple sugeruje wykorzystanie któregoś z ekranów w nowej generacji iPhone'ów.


 
O tym czy okaże się to prawdą, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Nie da się ukryć, że jest to bardzo prawdopodobna opcja. LG w połowie roku ma zaprezentować swojego flagowca z panelem QHD, więc Samsung i Sony z pewnością nie zostaną w tyle. 2K w smartfonie to przesada? Tak, ale niczego to nie zmieni.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | Hitachi | toshiba | rozdzielczość 2K | smartfon z ekranem 2K

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy