Oto najgłębszy basen na świecie. Znajduje się w Polsce i ma nawet pokoje hotelowe

Zazwyczaj kiedy piszemy Wam o największych obiektach, najwyższych budynkach, najgłębszych akwenach i tym podobnych, mowa jest o miejscach mocno oddalonych od naszego kraju, ale tym razem jest zupełnie inaczej.

Już niebawem Mszczonów, liczący sobie nieco ponad 6 tysięcy mieszkańców, może przeżyć prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą basenu nurkowego o nazwie Deepspot, którego otwarcie planowane jest jesienią - nie jest to jednak zwykły basen, a najgłębszy basen na świecie! Przy okazji warto wspomnieć, że w przyszłym roku w tej samej miejscowości powstać ma Park of Poland, gigantyczny park rozrywki z bogatą bazą hotelową i ofertą rekreacyjną, więc powinniście zapamiętać tę nazwę, choćby w kontekście kolejnych wakacji.

Wracając jednak do Deepspot, basen będzie mierzył 45 metrów głębokości, jego konstrukcja zabrała 1100 ton stali, a do jego wypełnienia potrzeba będzie aż osiem tysięcy metrów sześciennych wody. Jeżeli nie potraficie sobie tego wyobrazić, to mowa o wodzie z blisko 27 tradycyjnych 25-metrowych obiektów jednocześnie. Za powstanie tego cudu architektury odpowiada firma Flyspot, która zasłynęła na rynku za sprawą swoich tuneli aerodynamicznych, w których użytkownicy mogli polatać.

Reklama

Dla kogo konkretnie powstaje ten obiekt? Jego twórcy zapewniają, że praktycznie dla każdego - początkujących nurków, sportowców czy profesjonalnych nurków (w basenie powstaną nawet specjalne oznaczenia, żeby każdy wiedział, na jaką głębokość udało mu się zejść). Co więcej, całość jest tak ogromna, że będzie zawierała również podwodny tunel dla widzów oraz sale konferencyjne, szkoleniowe i pokoje hotelowe z widokiem do wnętrza basenu.

Jak już wspomnieliśmy, otwarcie zaplanowano jesienią, ale nie znamy żadnej konkretnej daty (więc równie dobrze projekt może zaliczyć opóźnienie). Tajemnicą pozostają również ceny, a że trudno znaleźć podobne obiekty nie tylko w Polsce, ale i na świecie, nie będziemy tu wróżyć z fusów. Pozostaje więc czekać na kolejne oficjalne komunikaty i zdjęcia, bo jak na razie możemy cieszyć oko jedynie renderami.

Źródło: GeekWeek.pl/flyspot/ Fot. flyspot

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy