Wleciał samolotem do tunelu i pokonał go z prędkością 245 km/h [WIDEO]

Dario Costa kolejny raz udowodnił, że nie boi się latać z ogromnymi prędkościami nad miejskimi drogami, a jego umiejętności akrobatyczne stoją na wysokim poziomie. Zobaczcie przerażający przelot przez Stambuł.

Dwa tunele drogowe o długości 2260 metrów, na liczniku 245 km/h i całe 43 sekundy ekstremalnej frajdy. To wszystko musi jeżyć włosy na głowie. Ale dla Dario Costy takie wyzwania to bułka z masłem.

W trakcie jego najnowszego przelotu z ogromną prędkością, na pokładzie zmodyfikowanego Zivko Edge 540, pokonał tunel Çatalca-2 i Çatalca-1 na autostradzie Marmara pod Stambułem. W tunelach od końca skrzydeł do betonowych ścian dzieliła odległość zaledwie 4 metrów. Lot odbywał się na wysokości zaledwie od 80-160 centymetrów.

Reklama

Costa pobił 5 rekordów świata. Był to nie tylko pierwszy przelot przez tunel w historii, ale także w aż dwóch tunelach i nowo ustanowiony rekord Guinnessa, czyli najdłuższy przelot samolotem przez tunel (1610 metrów). Był to również pierwszy start samolotem w tunelu. Jednocześnie Włoch pobił rekord przelotu pod stałą konstrukcją.

Całe wydarzenie było częścią akcji zorganizowanej przez RedBulla. Może jakość nagrań nie powala na kolana, ale za to umiejętności włoskiego pilota akrobatycznego i kaskaderskiego już tak. Zobaczcie całą akcję na filmach.

Źródło: GeekWeek.pl/RedBull / Fot. RedBull

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy