HBO Max podnosi ceny i mówi o współdzieleniu konta. Co z Polską?

HBO Max wysłało wczoraj do swoich subskrybentów w Polsce i innych krajach dość osobliwego maila. W tytule mogliśmy przeczytać: "Ważne informacje dotyczące Twoich Warunków Korzystania". Oznaczać to mogło niemal wszystko, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co faktycznie zawarto w wiadomości. HBO Max zobowiązało się bowiem do... niewykonywania części postanowień z własnego regulaminu. O jakie punkty chodzi? Sprawdź.

Nadawcą rzeczonego maila jest HBO Europe. Jak czytamy:

Trzeba przyznać, że brzmi to dość tajemniczo. Szczegóły ukazują nam się po kliknięciu linku zawartego w wiadomości. Tam czytamy, że platforma zobowiązuje się nie wykonywać wobec albo przeciwko użytkownikom niektórych postanowień lub ich części.

Wśród takich postanowień znajdziemy zdaje się najbardziej interesujący użytkowników, czyli dotyczący współdzielenia konta. Temat ten jest gorący od momentu wprowadzenia zmian w tym zakresie na Netfliksie. Czy zatem na HBO Max można współdzielić konto?

Reklama

Jeden z przywołanych fragmentów regulaminu brzmi: "Możemy ograniczyć maksymalną liczbę Upoważnionych Użytkowników, których Użytkownik może dodać albo którzy będą mogli jednocześnie korzystać z Platformy. Upoważnionymi Użytkownikami mogą być tylko członkowie najbliższej rodziny albo gospodarstwa domowego". Jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników platformy!

Chociaż nadal trzeba pamiętać o tym, że możemy założyć maksymalnie pięć profili oraz oglądać produkcje na góra trzech ekranach, bo to się nie zmienia, HBO Max tym samym pozwala na współdzielenie konta z osobami spoza naszego gospodarstwa domowego. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by np. podzielić się kontem z dwiema dodatkowymi osobami, co daje nam naprawdę atrakcyjną ofertę pod kątem finansowym — trzeba przyznać, że 10 zł miesięcznie za abonament to nie jest wysoka cena.

Podwyżki cen za abonament HBO Max w Europie. Czy drożej będzie też w Polsce?

Dość niespodziewanie pojawiła się też informacja o poniesieniu cen za abonament HBO Max w Europie. Użytkownicy będą płacić od 1 do 2 euro więcej miesięcznie, a zmiana wejdzie w życie od 13 lipca. Co ciekawe, nie obejmują one osób, które wykupują subskrypcję roczną, w jakiej opłaty dokonuje się z góry za 12 miesięcy.

Czy zatem Polaków również dotyczą podwyżki cen? Na liście krajów objętych zmianą widzimy Hiszpanię, Finlandię, Bułgarię, Szwecję, Danię czy Norwegię. 

Wszystko wskazuje więc na to, że szczęśliwie Polskę ominęły podwyżki. Za HBO Max nadal zapłacimy 29,99 zł miesięcznie oraz 234,99 zł rocznie. Ci widzowie, którzy dołączyli do platformy w pierwszym miesiącu jej działania i nie przerwały subskrypcji, płacą z kolei 19,99 zł miesięcznie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max | serwisy streamingowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy