Najwyżej oceniane filmy na Netflix. Co warto obejrzeć?

Nie wiesz, co obejrzeć wieczorem? Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji dostępnych na platformie Netflix. Najlepsze filmy spośród najwyżej ocenianych pozwolą ci spędzić czas w doborowym towarzystwie. Wśród naszych Top 10 znajdziesz filmy w gwiazdorskiej obsadzie, prawdziwe perełki filmografii, ale także popularne tytuły na luźny wieczór z przyjaciółmi. Sprawdź koniecznie polecane filmy na Netflix.

Najlepsze filmy na Netflix

Oferta Netflix aż pęka w szwach. Jest pełna zarówno bardzo dobrych tytułów, jak i tych mniej udanych. Jak wybrać dobry film na wieczór, aby nie tracić czasu i cierpliwości? Pomocne mogą okazać się oceny innych użytkowników platformy. Wyznaczają pewne trendy wśród nowości, ale także pozwalają wyszukać prawdziwe perełki filmografii dostępne online. Wśród najlepiej ocenianych filmów na Netflix wybraliśmy nasze Top 10. Sprawdź, najlepsze filmy na Netflix i nie trać czasu na banały.

Reklama

Historia małżeńska

W grupie "Najlepsze filmy na Netflix" nie mogło zabraknąć "Historii małżeńskiej". To doskonały dramat i studium psychologiczne rozpadającego się małżeństwa. Świetny scenariusz i doskonałe aktorstwo sprawiają, że nie sposób oderwać się od ekranu. Po 10 latach małżeństwo Nicole i Charliego zaczyna się rozpadać. W tle nowe perspektywy zawodowe, ale także dziecko, które wcale nie ułatwia zadania. W rolach głównych doskonali Adam Driver i Scarlett Johansson.  

Nie patrz w górę

"Nie patrz w górę" swoją premierę miało w 2021 roku, jednak nadal nie traci na aktualności. Porusza najważniejsze bolączki współczesnego świata. Studentka astronomii Kate i jej profesor Randal odkrywają, że kometa krążąca po obrzeżach galaktyki uderzy w ziemię. Ludzkość czeka zagłada. Pomimo licznych ostrzeżeń ze strony naukowców - świat jakby nie reaguje i zupełnie bagatelizuje problem. Choć film opowiada dramatyczną historię, to jednak nie brakuje w nim humoru. Pełen gwiazdorskiej obsady i dobrej reżyserii w wykonaniu Adama McKay’a powinien znaleźć się na twojej liście filmów wartych obejrzenia.  

Psie pazury

"Psie pazury" to historia dwóch braci - zupełnie od siebie różnych. Phil jest samotnikiem, od ludzi woli naturę, a z innymi obchodzi się równie ostro, jak ze złowioną zwierzyną. Jego brat George ma łagodniejsze usposobienie, jest pełen empatii. Akcja filmu rozgrywa się w 1925 roku, obaj bracia są zamożnymi ranczerami z Montany. George jednak poślubia piękną wdowę i staje się ojczymem dla jej syna. Philowi niekoniecznie to pasuje, co prowadzi do dramatu. Film w reżyserii Jane Campion, a w rolach głównych Benedict Cumberbatch, Kristen Dunst i Jesse Plemons.  

Tic, Tick... Boom!

Wśród polecanych filmów nie mogło zabraknąć propozycji muzycznej. Dobrym filmem na wieczór jest "Tic, Tic,... Boom!" - historia o marzeniach i zagrożeniach, które płyną z ich realizacji. Głównym bohaterem jest młody kompozytor dorabiający jako kelner. Na ścieżki artystycznego sukcesu ma wprowadzić go utwór, nad którym pracuje, jednak życie artysty jest niepewne, a w tle dodatkowo szaleje epidemia AIDS pustosząca artystyczny światek. Jon mając po jednej stornie dziewczynę marzącą o życiu w bohemie artystycznej a z drugiej przyjaciela rezygnującego z marzeń na rzecz stabilnego życia, musi zdecydować, w którą stronę pójść.  

Król

Wśród najciekawszych filmów Netflixa znajduje się też "Król" w reżyserii Davida Michoda. Główną rolę gra fenomenalny Timothée Chalamet. Film luźno nawiązując do dramatów Szekspira "Henryka IV" i "Henryka V", przedstawia historię księcia Hala, który nie pretendując do tronu, większość swojego czasu spędza w karczmie. Niestety zbieg okoliczności zmuszą go do objęcia tronu. Musi zmagać się nie tylko z chaosem wewnątrz kraju, ale także wewnętrznymi konfliktami na dworze. Rewelacyjny film, który pokochają nawet osoby nieprzepadające za filmami historycznymi.  

Blondynka

“Blondynka" jest filmem biograficznym jednej z najpopularniejszych ikon kina Hollywoodzkiego Marilyn Monroe. Scenariusz napisany jest na podstawie powieści Joyce Coral Oates. Film ukazuje życie gwiazdy od nieco innej strony, bardziej dramatycznej, trzymającej w napięciu i poruszającej. Najlepszy film na dziewczyńskie wieczory.  

Winni

Dla wielbicieli thrillerów trzymających w napięciu do ostatniej sceny filmem wartym obejrzenia są "Winni". To produkcja w reżyserii Antoine Fuqua, w którym główną rolę zagrał jak zwykle rewelacyjny i wczuwający się w rolę Jake Gyllenhaal. Gra on dyspozytora numeru alarmowego 911. Kiedy odbiera telefon od kobiety, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, próbuje ją uratować. Jak się pewnie domyślasz, nic nie jest takie, jak się wydaje.  

Niebo o północy

Film Georga Clooneya "Niebo o północy" to mieszanka science-fiction, dramatu i filmu akcji. Historia rozgrywa się w Arktyce, gdzie główny bohater George Clooney prowadzi badania naukowe. Próbuje on nawiązać kontakt z astronautami, którzy wyruszyli na akcje dawno przed katastrofą mającą miejsce na Ziemi. Za wszelką cenę, chce uratować załogę. Towarzyszy mu w tym mała dziewczynka.  

Mank

Wielbicieli kina Davida Finchera z pewnością nie trzeba namawiać do obejrzenia tego tytułu. Jak zwykle możesz liczyć na perfekcyjnie zrealizowany film, który ogląda się z dużą dozą przyjemności. "Mank" to historia Hermana J. Mankiewicza - twórcy scenariusza "Obywatela Kane’a" Orsona Wellesa. Film doskonale obrazuje Hollywood lat 30., ale jest także świetnym studium psychologicznym zjadliwego krytyka społeczeństwa z problemem alkoholowym. W roli głównej Gary Oldman.  

Diabeł wcielony

Kto w tym filmie jest zły... pytanie to z pewnością postawisz nie raz podczas seansu filmu "Diabeł wcielony". Arvin (Tom Holland) młody chłopak przede wszystkim chroni swoich bliskich w powojennej rzeczywistości. A zadania nie ma łatwego. Film na podstawie powieści Donalda Raya Pollocka w reżyserii Antoni Camposa trafia na listę najlepszy filmów do obejrzenia na Netflix.  

Lista ta oczywiście nie wyczerpuje wszystkich tytułów, które dalej notują najwyższe oceny na Netflix. Można wspomnieć jeszcze choćby o fenomenalnym "Jokerze", "Balladzie o Busterze Scruggsie" czy ciekawej propozycji horroru "Ładunek". Mamy jednak nadzieję, że wśród naszych polecanych filmów na Netflix również odnajdziesz tytuły, które na długo zapadną ci w pamięć.  

Przeczytaj również:

Najlepsze polskie filmy i seriale na Netflix. Prawdziwe perełki

Co by było, gdyby... Filmy i seriale o alternatywnej rzeczywistości

Nowości na Disney Plus. Wrzesień 2023 z samymi hitami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | filmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy