SkyShowtime wchodzi do Polski. Jaka cena i czy będzie można dzielić konto?

Do Polski wkracza nowy serwis streamingowy. SkyShowtime zadebiutuje z kultowymi produkcjami, takimi jak "Ojciec Chrzestny" czy "Dexter". Znajdziemy na nim też polskie tytuły i to bardzo świeże, na przykład serial "Warszawianka". Serwis pozyskał również na wyłączność produkcje HBO Max. Kiedy SkyShowtime będzie dostępny w Polsce i jaka będzie cena abonamentu?

W 2022 roku w Polsce pojawiły się dwa nowe serwisy streamingowe od gigantów: HBO Max, które zastąpiło HBO  oraz Disney+, który pomimo dość wysokiej ceny szybko zyskał duże grono fanów. 

W pierwszym kwartale 2023 roku będziemy mieli do wyboru kolejną platformę streamingową - SkyShowtime. Dokładna data startu nie została jeszcze przedstawiona, ale niektóre serwisu wskazują, że nastąpi to w lutym.

Reklama

Na SkyShowtime znajdziemy produkcje oryginalne. W bibliotece są też filmy i seriale Universal Pictures, Sky Studios, Showtime, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation czy Paramount+. Ale nie tylko. 

Czytaj na Antyweb | SkyShowtime z tytułami od HBO Max. Co zobaczymy na nowej platformie?

SkyShowtime ogłosił właśnie, że nabył wyłączne prawa do 21 seriali Warner Bros. Discovery, wśród których możemy znaleźć pozycje, które dotychczas były dostępne na HBO Max. Są to między innymi: norweski serial "Przybysze" czy szwedzkie "Pożądanie" oraz "Miasto Niedźwiedzia".

Do biblioteki SkyShowtime trafi również tytuł, który może szczególnie zainteresować polską widownię — chodzi o serial "WarszawiankaJacka Borcucha. Na ekranach zobaczymy m.in. Borysa Szyca, który wciela się w głównego bohatera. Scenariusz do produkcji napisał natomiast Jakub Żulczyk.

SkyShowtime w Polsce. Ile kosztuje abonament w nowym serwisie?

Serwis jest już dostępny w 12 europejskich krajach. W pierwszym kwartale 2023 roku SkyShowtime wejdzie na rynek w Polsce, Albanii, Andorze, Czechach, Kosowie, Macedonii Północnej, Rumunii, Słowacji, a także w Hiszpanii i Węgrzech.

Nie znamy jeszcze ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za dostęp do biblioteki SkyShowtime. Platforma jest jednak dostępna także w innych krajach ­— w przeliczeniu na złotówki, mieszkańcy Portugalii płacą 24 zł, Holandii 33,5 zł, a Szwecji około 34,5 zł. Prawdopodobnie można więc się spodziewać, że w naszym kraju cena za usługę będzie zbliżona.

Czy na SkyShowtime będzie można dzielić konto?

Od dłuższego czasu Netflix zapowiada, że zajmie się sprawą dzielenia kont — już niedługo może się to stać kłopotliwe. Co zatem w przypadku SkyShowtime? 

Jak czytamy na stronie Paramount+, bliźniaczej usługi do SkyShowtime, serwis pozwala zalogować się na pięciu różnych urządzeniach. W jednym czasie może być używany na trzech.

Choć można mieć wrażenie, że na scenie streamingowej robi się tłoczno, pojawienie się nowego serwisu ma też swoje plusy. No i jedno jest pewne — będzie z czego wybierać, gdy będziemy poszukiwać seansu na wieczór.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SkyShowtime | HBO Max
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy