​Chciał zjeść 50 jajek. Zabójczy finał przyjacielskiego zakładu

Panowie założyli się o zjedzenie 50 jajek. Problemy zaczęły się przy 41... /123RF/PICSEL
Reklama

Nie wiemy, o co z przyjacielem pokłócił się Subhash Yadav, ale finał waśni był dramatyczny. 50 jajek, śmierć i... niewielkie pieniądze to tylko niektóre elementy tej przedziwnej historii prosto z Indii.

Uwagę bywalców targowiska w mieście Jaunpur na północy kraju przykuła głośnia kłótnia dwóch mężczyzn. Jej powód, jak już wspomnieliśmy, nie jest znany. Wiadomo jednak w jaki sposób panowie postanowili rozstrzygnąć, kto ma rację. 

Obaj wyciągnęli z kieszeni po dwa tysiące rupii (w przeliczeniu to niecałe 110 zł) i położyli je przed sobą. Z ustaleń policji wynika, że Subhash Yadav i jego oponent założyli się o to, który z nich jako pierwszy... zdoła zjeść 50 jajek. "Zwycięzca miał zgarnąć wszystko" - honor i pieniądze.

Mężczyźni zakupili jajka i przystąpili do pojedynku "jajko za jajko". Zakład podobno przebiegał pomyślnie, a wrogo nastawieni do siebie Hindusi zaczęli posyłać sobie uśmiechy między kolejnymi kęsami. 

Aż do 41. jajka rywalizacja była wyrównana. Nikt nie spodziewał się, że kolejne okaże się ostatnim dla jednego z zawodników. 

Reklama

Kiedy Yadav rozpoczął 42. kolejkę nagle przewrócił się na ziemię i stracił przytomność. Nikt nie miał wątpliwości, że trzeba do niego jak najszybciej wezwać pogotowie.

42-latek trafił do szpitala, ale lekarze nie byli już mu w stanie pomóc. Po kilku godzinach Subhash Yadav zmarł. Oficjalna przyczyna zgonu: przejedzenie. Rodzina zmarłego odmówiła jakiegokolwiek komentarza.

Zakład z Indii tylko ze względu na swój tragiczny finał trafił na nagłówki serwisów informacyjnych z całego świata. W sieci nie brakuje jednak rozmaitych "wyzwań" polegających na pochłanianiu ogromnych ilości jedzenia, które niejednokrotnie kończyły się w podobny sposób. 

Można pokusić się o daleko posunięte stwierdzenie, że Yadav zmarł walcząc o honor, ale śmierć w pogoni za lajkami i wyświetleniami jest już zwyczajną głupotą...

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jaja | Indie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy