Chris Hadfield. Kosmos w 140 znakach

Wybrać się na spacer po przestrzeni kosmicznej… Dlaczego nie? Nieraz mogliśmy się przekonać, że dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych. Chris Hadfield, pierwszy Kanadyjczyk, który odbył taki spacer, jest tego najlepszym dowodem. Co więcej, swoimi przeżyciami postanowił się podzielić z innymi.

w
wEast News
Chris Hadfield gra na gitarze na pokładzie ISS
Chris Hadfield gra na gitarze na pokładzie ISSEast News

Jak żyje astronauta w kosmosie? Jak zrobić jajecznicę czy zadbać o higienę osobistą i umyć zęby, będąc w stanie nieważkości? Dla Chrisa to kosmiczna codzienność, w której pierwsze skrzypce zagrała... gitara. Pełna relacja przekazana w maksymalnie 140 znakach z elementami graficznymi jest dostępna na Twitterze.

Co będzie szybsze Stacja Kosmiczna, czy tweet? Kanadyjski kosmonauta Chris Hadfield przebywając na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pędzącej z prędkością 28 000 km/godz. otworzył ludzkości symboliczne "okno" na Wszechświat.

Mając na swoim koncie 165 dni 16 godzin i 21 minut spędzonych w na orbicie, zrealizował projekt, który umożliwił ludziom bezpośrednią obserwację przestrzeni pozaziemskiej. Tym samym Twitter natychmiast rozszerzył swój zasięg tak, jak nigdy wcześniej nikomu się o tym nawet nie śniło...

W programie "Tweet z kosmosu" Chris przybliża widzom realia, z jakimi przyszło mu się zmierzyć na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Odpowiada na nurtujące nas pytania -  jak się śpi w kosmosie i co się dzieje, gdy człowiek zaczyna płakać. Wszechświat, jak się domyślamy, również wymaga porządku - na czym więc on polega? Stan nieważkości jest dla kosmonauty źródłem niezapomnianych wrażeń.

Hadfield streszcza nam tę fascynującą dla niego codzienność w tweetach, które umożliwiły mu bezpośredni kontakt z użytkownikami mikrobloga na Ziemi. Za jego sprawą niesamowite i oddziałowujące na wyobraźnię zdjęcia pozwalają choć na chwilę oderwać się od ekranu smartfona i przenieść w przestrzeń kosmiczną.

Obecnie konto @Cmdr_Hadfield liczy 1,59 mln obserwatorów, zawiera 9 345 tweetów i jest na bieżąco aktualizowane. Astronauta, poruszając się nieustannie w temacie kosmosu, poszerzył tematykę postów, udostępniając ciekawostki dotyczące Wszechświata. Widzowie Discovery Science będą mieli okazję poznać już w czwartek, 30 czerwca o godz. 21:00. Zapraszamy
do spotkania z niesamowitym człowiekiem i poznania jego wyjątkowej pasji!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas