Elon Musk testuje własne konto na Twitterze. Przez 24 godziny będzie prywatne

Na profilu Elona Muska na Twitterze przy jego nazwisku pojawiła się mała "kłódeczka". To znak, że konto z publicznego stało się prywatne. Ale tylko na chwilę - Musk bawi się i testuje, jak działa Twitter.

Elon Musk testuje możliwości swojego konta. Na 24h zmienił jego status na "prywatne".
Elon Musk testuje możliwości swojego konta. Na 24h zmienił jego status na "prywatne".Twitter

Elon Musk wyraźnie dobrze czuje się w nowej roli właściciela jednego z największych serwisów społecznościowych świata i nie przestaje zaskakiwać. Tym razem zamieścił krótką wiadomość, że zmienił status konta z publicznego na prywatny, aby sprawdzić, jak to działa. Jego tweet natychmiast wywołał gorącą dyskusję i setki komentarzy.

Po zmianie statusu na "prywatny" nie można zamieszczać tweetów Elona Muska w innych serwisachTwitter
Ustawiłem moje konto jako prywatne do jutra rana, aby sprawdzić, czy moje prywatne tweety są częściej oglądane niż te publicznetreść wpisu Elona Muska
treść wpisu Elona Muska

Ten wpis Muska był jednym z najbardziej czytanych w historii jego konta, choć nie można było zastosować opcji "podaj dalej".

Prywatne konto Twittera. Co to jest?

Przestawienie profilu z "publicznego" na "prywatny" oznacza, że nasze wpisy będą widoczne tylko dla zatwierdzonych obserwatorów. Wpisy udostępniane na Twitterze są domyślnie widoczne publicznie, co oznacza, że każda osoba może je zobaczyć. Wystarczy, że ktoś wejdzie na nasz profil, a na ekranie zobaczy listę wszystkich tweetów, które udostępnialiśmy lub samodzielnie pisaliśmy.

Twitter udostępnia funkcję ochrony tweetów, którą możemy włączyć z poziomu ustawień prywatności swojego konta. Dzięki tej opcji nasze wpisy nie będą już wyświetlane publicznie, a dostęp do nich będą miały tylko osoby, które zatwierdzimy. 

Od tej pory nasze tweety są w pewien sposób chronione przed kopiowaniem przez osoby przypadkowe. Ta funkcja sprawia również, że obserwowanie naszego profilu wymaga naszej zgody, a więc pozostałe osoby nie będą mogły śledzić naszego profilu. Będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy ich zaakceptujemy.

Jeśli nasz profil jest ustawiony na opcję "prywatny", wtedy każda osoba spoza kręgu naszych znajomych widzi komunikat "profil prywatny - tweety z tego konta są chronione i do odczytania treści konieczne jest wysłanie prośby o obserwowanie". Jeśli ktoś zdecyduje, że zasługujemy na trafienie do grona jego znajomych, wtedy otrzymamy specjalną wiadomość z prośbą o wyrażenie zgody na obserwowanie. Możemy wyrazić zgodę na obserwowanie lub ją zignorować.

Profil prywatny zawiera także pewne ograniczenia. I tak znika możliwość udostępniania ("podawania dalej") naszych wpisów przez osoby, które nas obserwują. Dzieje się tak, gdyż nasze wpisy są chronione i nikt nie może ich przeczytać poza ścisłym gronem naszych znajomych..Włączenie funkcji ochrony tweetów nie wpływa w żaden sposób na osoby, które do tej pory nas obserwowały. Wszystkie te osoby pozostaną na liście obserwatorów i dla nich nasz profil będzie nadal widoczny. 

Jak zmienić swój profil konta na prywatny?

Status "prywatny" możemy włączyć zarówno podczas korzystania z Twittera na przeglądarce internetowej na komputerze, ale także z poziomu aplikacji Twitter w smartfonach i tabletach. Wystarczy zalogować się na swoje konto. Następnie musimy kliknąć ikonę swojego profilu w górnym prawym rogu, po czym z menu wybrać opcję "Ustawienia i prywatność".

Aby zmienić status konta na "prywatny" wystarczy tę opcję zaznaczyć w ustawieniachTwitter

Pojawi się ekran ustawień twojego konta. Z menu bocznego po lewej stronie przejdź do zakładki "Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie "Odbiorcy i oznaczanie". Na liście dostępnych ustawień znajdziesz opcję "Chroń moje tweety", którą trzeba zaznaczyć. Od tej pory Twoje konto staje się prywatne, a na górze profilu obok imienia i nazwiska pojawi się ikonka z małą kłódką.

"Jedne z najlepszych na świecie". Wojskowi w "Gościu Wydarzeń" o czołgach LeopardPolsat NewsPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas