Najpiękniejsza nastolatka świata

"Miss Świata 2010 zostaje... Amerykanka!" - w ogromnej sali kongresowej w chińskim mieście Sanya rozbrzmiewał głos Julii Morley, przewodniczącej organizacji Miss World. Szybko została jednak zagłuszona przez płaczącą ze szczęścia blondwłosą Alexandrię Mills. Nowej królowej piękności brawa biły, pretendujące do tego tytułu, ślicznotki z ponad stu krajów.

Koronę, najważniejszy atrybut najpiękniejszej kobiety na Ziemi, na głowę wyraźnie wzruszonej osiemnastolatki założyła ustępująca Miss World - Kaiane Aldorino z Gibraltaru. Jak przystało na nową królową piękności Alexandria Mills zasiadła na tronie stylizowanym na diament.

Przyszła nauczycielka miss świata

Pochodząca z Louisville w stanie Kentucky Alexandria ledwo co skończyła szkołę średnią. W przyszłości chciałaby zostać nauczycielką, ale swoje plany edukacyjne będzie musiała odłożyć przynajmniej na rok. Przez najbliższe dwanaście miesięcy niebieskooka blondynka będzie bowiem jeździć po świecie i zachęcać do wspierania działalności charytatywnej.

Mierząca 175 cm Amerykanka wystąpiła na gali finałowej konkursu Miss World, zorganizowanej w kurorcie Sanya leżącym na tropikalnej chińskiej wyspie Hajnan, w śnieżnobiałej sukni. Razem z nią do ścisłego finału zaklasyfikowały się reprezentantki Wenezueli, Botswany, Irlandii i Chin.

Chińsko-norweska wojna na piękności

Ostatecznie jury 60. konkursu Miss World, w skład którego wchodziło siedem byłych miss, zdecydowało, że najpiękniejszą wśród 114 pretendentek jest osiemnastoletnia Amerykanka. Tytuł I wicemiss powędrował do reprezentantki Botswany - Emmy Wareus. II wicemiss została Adriana Vasini z Wenezueli. Czwarte miejsce zajęła Emma Waldron z Irlandii, a piąte - Chinka Tang Xiao.

Faworytka większości komentatorów - Norweżka Mariann Birkedal - zajęła ostatecznie siódme miejsce. Zaskoczenie takim rezultatem było tym większe, że śliczną szatynkę zgodnie obstawiano u brytyjskiego bukmachera Williama Hilla jako przyszłą Miss World.

Zobacz galę finałową konkursu Miss World 2010:

Reklama

Prawdę mówiąc, po ostatnich napięciach na linii Oslo-Pekin, wywołanych decyzją Komitetu Noblowskiego, który przyznał Pokojową Nagrodę Nobla chińskiemu dysydentowi Liu Xiaobo, nie można było się spodziewać niczego innego...

A co się tyczy wyboru Amerykanki na Miss World, to - dyplomatycznie mówiąc - zdania są podzielone. Nie wszyscy komentatorzy doceniają jej urodę. Choć inni głośno mówią o wysublimowanym pięknie Alexandrii.

Miss ma zwracać uwagę

Kaiane Aldorino, ustępująca Miss World powiedziała że, cieszy się z roku spędzonego na przypominaniu ludziom, jak ważna jest pomoc potrzebującym. Opowiadała, że we wszystkich krajach, które odwiedziła jedna rzecz była niezmienna: uśmiech na twarzach dzieci.

Teraz Alexandria Mills będzie miała szanse sprawdzić się w przykuwaniu uwagi ludzi na problemy dzieci w krajach Trzeciego Świata.

Miss World jest drugim najważniejszym konkursem piękności na świecie. Ostatnią edycję, organizowanego przez miliardera Donalda Trumpa, konkurencyjnego dla Miss World konkursu Miss Universe wygrała Meksykanka Jimena Navarrete.

Pierwszą Miss World została w 1950 r. Szwedka Kiki Hakansson. Natomiast jedną z najsłynniejszych finalistek tego konkursu jest aktorka Halle Berry. W 1986 r. dotarła ona do ścisłego finału.

Najwięcej laureatek konkursu Miss World pochodzi z Wenezueli i Indii. W obu tych krajach urodziło się po pięć piękności światowej klasy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie | nastolatka | Miss World
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy