NASA udostępniła zdjęcia satelitarne terenu olimpijskiego

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie już przeszły do historii jako pierwsze, w których niemal w 100 procentach wykorzystany został sztuczny śnieg. Oczywiście naśnieżane są wyłącznie miejsca, na których rywalizują lub będą rywalizować zawodnicy, w związku z czym mamy na całym terenie olimpijskim dość skrajne obrazki. Jeszcze ciekawiej wygląda to z lotu ptaka, a dokładniej rzecz ujmując, ze zdjęć satelitarnych NASA.

Na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie wytworzone zostanie łącznie około 1,2 miliona metrów sześciennych sztucznego śniegu, na którym sportowcy już zaczęli rywalizację w 109 różnych konkurencjach.

O tym, jak wygląda krajobraz wokół obiektów sportowych, mogliśmy się przekonać, oglądając transmisje telewizyjne. Zapewne najbardziej w pamięci utkwiły obrazy z zawodów w narciarskim freestyle'u, gdzie zawodnicy skakali na tle licznych chłodni kominowych, otoczeni iście przemysłową architekturą.

Dzięki zdjęciom satelitarnym udostępnionym przez NASA możemy zobaczyć, jak wygląda sytuacja wokół całego terenu olimpijskiego. Po obejrzeniu fotografii możemy bez problemu stwierdzić, że wszędzie jest dokładnie tak samo, a arena zmagań narciarskich freestylerów wcale nie stanowi odosobnionego przypadku. W Pekinie i okolicach śnieg znajdziemy wyłącznie na obiektach sportowych zmagań.

Reklama

Co ciekawe, wydarzenia olimpijskie rozgrywają się w trzech różnych strefach. Pierwszą z nich jest wspomniany już Pekin, gdzie w halach rywalizują łyżwiarze, panczeniści, hokeiści oraz zawodnicy uprawiający curling, a w samym centrum huty stali narciarscy i snowboardowi freestylerzy specjalizujący się w tak zwanym big air.

Drugie obszar zmagań umiejscowiono na górze Xiaohaituo na przedmieściach stolicy. Odbywają się tam bobsleje, saneczkarstwo, skeleton oraz narciarstwo alpejskie. Pozostałe konkurencje takie jak na przykład biatlon, kombinacja norweska czy skoki narciarskie rozgrywają się w trzecim obszarze - Zhangjiakou.

Czytaj także: Te wynalazki odmieniły świat


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | zdjęcia | zimowe igrzyska olimpijskie | Pekin | zdjęcia satelitarne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama