Reklama

Pablo Escobar: Nie uwierzysz, na co wydawał miesięcznie małą fortunę...

​Kiedy do twojego skarbca spływa codziennie 60 milionów dolarów, musisz liczyć się z wieloma nieprzewidzianymi wydatkami. Jednym z nich są... gumki recepturki, na które można wydać małą fortunę!

Do czego milionerom potrzebne są gumki recepturki? Oczywiście po to, aby pliki banknotów mogły leżeć w równych kupkach i łatwo było je przenosić.

Zaraz, zaraz... Czy takich pieniędzy nie powinno się trzymać w banku? Owszem, ale kiedy miliony pochodzą ze sprzedaży kokainy, nie jest to takie proste. Tak właśnie było w przypadku Pablo Escobara, kolumbijskiego barona narkotykowego, którego majątek w szczytowym momencie jego "kariery" mógł wynosić nawet 30 miliardów dolarów!

Roberto Escobar, brat jednego z najbogatszych kryminalistów w dziejach i przy okazji jego osobisty księgowy, w swojej książce "The Accountant’s Story: Inside The Violent World Of The Medellín Cartel" wspomina, że obracanie tak ogromnymi kwotami łączyło się z... interesującymi wydatkami.

Reklama

Na wspomniane gumki recepturki wydawano aż 2,5 tysiąca dolarów każdego miesiąca! Po uwzględnieniu inflacji to aż 4,9 tysiąca "zielonych", czyli prawie 19 tysięcy złotych.

Robi wrażenie, prawda? Jednakże opowieść Sebastiana Marroqui­na, syna Escobara, jeszcze lepiej uzmysławia to, jak kosmicznymi pieniędzmi obracał jego ojciec. Sebastian wspomina, że podczas ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości na początku lat 90. król narkotyków spalił ponad 2 miliony dolarów tylko dlatego, by jego rodzinie było ciepło.

Normą było również spisywanie na straty około 10 proc. z całej sumy posiadanych pieniędzy.

"Zakładaliśmy, że część pieniędzy zostanie zjedzona przez szczury, zniszczona bądź zgubiona" - mówi Marroquin. Dodaje, że te 10 proc. nie robiło na nikim wtajemniczonym żadnego wrażenia...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pablo escobar | fortuna | pieniądze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy