Tornado komarów. W Rosji spełnił się prawdziwy koszmar

Nietypowe widoki na Kamczatce /Twitter
Reklama

Na terenie Rosji zaobserwowano bardzo niepokojące zjawisko. Otóż mieszkańcy mogli zobaczyć prawdziwe tornado komarów. Filary złożone z milionów owadów szybko spowodowały spustoszenie wśród Rosjan. Niestety mogą one także doprowadzić do śmierci setek zwierząt.

Kolumny komarów przeszły przez obszary Kamczatki, przesłaniając momentami słońce. Szybko poruszające się skupiska owadów siały prawdziwe spustoszenie wśród lokalnych mieszkańców.

- To nie było przyjemne doświadczenie, bo ledwo widziałem drogę. Nie odważyłem się otworzyć okien - wspomina kierowca, który uwiecznił niecodzienne zjawisko, pokazując jego skalę.

Entomolodzy informują, że nie należy się martwić sytuacją, gdyż jest to po prostu zjawisko godowe. Samce krążą wokół samic, w celu kopulacji i nie ma w tym nic dziwnego. Przypominają również, że samce nie atakują ludzi.

Reklama

Jednak nie oznacza to wcale, że znajduje się tam niewiele samic. Nawet jeśli byłoby ich znacznie mniej, dalej jest to ponad kilkaset tysięcy osobników żądnych krwi. Internauci bez wahania polecają na takie przypadki miotacz ognia.

Choć miejscowi są przyzwyczajeni do występowania tego rodzaju rojów, to w tym roku zaskoczyła ich olbrzymia liczba owadów. Jest ich zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach.

Warto wspomnieć, że podobne "tornada" zaobserwowano w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że zginęło wtedy około 400 różnych zwierząt w wyniku wyssania krwi przez samice. W związku z tym możemy spodziewać się podobnych strat na Kamczatce.

Zobacz również:

Hayley Okines: Dziecko w ciele starca

Gigantyczna, kolorowa ryba w Oregonie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komary | owady | Rosja | kamczatka | plaga | tornado
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama