Jeff Bezos odzyskuje tytuł najbogatszego człowieka świata, i to na dłużej

Po krótkiej detronizacji król najbogatszych ludzi na świecie wraca na szczyt, ale co ciekawe nie dlatego, że zarobił najwięcej… jego największy konkurent po prostu dużo więcej stracił.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Jeffa Bezosa, zawdzięczającego większość majątku gigantowi e-commerce, jednak można pokonać w bitwie o kasę, co udowodnił CEO Tesli i SpaceX. Bo choć CEO Amazonu przez lata znajdował się na szczycie listy najbogatszych, to na skutek ogromnego wzrostu akcji Tesli, Elon Musk zarobił krocie - jeszcze rok temu akcje koncernu sprzedawały się po 93,81 USD, a na początku obecnego było to już 807,09 dolarów, co pozwoliło mu zgromadzić majątek o wartości 188 miliardów dolarów i zmienić Bezosa na szczycie Indeksu Miliarderów Bloomberga (co warto podkreślić, wynik jest tym bardziej imponujący, że zdaniem CNBC zarobił w ubiegłym roku równowartość całego majątku Billa Gatesa, który szacowany na 133 miliardy dolarów).

Reklama

Tyle że jak widać fortuna jest bardzo ulotna, bo wystarczył miesiąc i informacje te są już nieaktualne. Bloomberg poinformował bowiem, że Jeff Bezos odzyskał pozycję lidera, ale nie dlatego, że zarobił w tym czasie tak dużo, a raczej dlatego, że Elon Musk tak wiele stracił. Wystarczył nieznaczny spadek wartości akcji Tesli i CEO koncernu musi pogodzić się z drugą pozycją, choć różnica nie jest duża i pewnie w tym roku oglądać będziemy wiele takich zmian na prowadzeniu. Na 16 lutego majątek Bezosa został oszacowany na 191 mld USD, podczas gdy Elon Musk ma “na koncie” 190 mld USD - trzecie miejsce wciąż należy do Billa Gatesa z wynikiem 137 mld USD. 

Co warto jednak zaznaczyć, chociaż wszyscy stracili względem ostatniego zestawienia, tj. Bezos 372 mln USD, Musk 4,58 mld USD, a Gates 283 mln USD, to w obecnym roku i tak są jeszcze na plusie i dodali do swoich fortun odpowiednio 884 mln USD, 20,5 mld USD oraz 4,96 mld USD. Co ciekawe, wygląda na to, że Amazon i Jeff Bezos radzą sobie świetnie, nawet po ogłoszeniu tego ostatniego, który postanowił ustąpić ze stanowiska CEO Amazonu i zająć się inicjatywami Bezos Earth Fund i Day One Fund. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe miejsce w pierwszej 10. zestawienia, to znaleźli się tu jeszcze Bernard Arnault (116 mld), Mark Zuckerberg (104 mld), Zhong Shanshan (97.4 mld), Larry Page (97.4 mld), Sergey Brin (94.2 mld), Warren Buffett (93.2 mld) oraz Steve Ballmer (87,6 mld).

Źródło: GeekWeek.pl/bloomberg

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama