WHO: „Druga fala pandemii na jesieni jest pewna”. Ma być znacznie groźniejsza

Ta wiadomość nie jest żadnym zaskoczeniem, bo o tym mówi się już od jakiegoś czasu, ale teraz mamy potwierdzenie od jednego z ekspertów z WHO. Druga fala ma być jednak bardziej burzliwa w przebiegu.

Walter Ricciardi, przedstawiciel Włoch w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca ministerstwa zdrowia w Rzymie, zaapelował, by nie spieszyć się z otwieraniem kraju, a resztę Wspólnoty wezwał do podobnych postanowień.

„Tak długo, jak nie będziemy mieć szczepionki, będą nowe fale epidemii albo, na co miejmy nadzieję, małe ogniska, które trzeba ograniczać. Dlatego tak ważne jest to, by nie przyspieszać otwierania kraju (krajów Europy); w przeciwnym razie ryzykujemy tym, że druga fala zamiast nadejść później uderzy przed latem” - ostrzegł Ricciardi.

Reklama

Podobnie było w przypadku pandemii Hiszpanki na początku ubiegłego wieku. Wówczas to właśnie druga fala okazała się najbardziej tragiczna, nie tylko dla Europy, ale i całego świata. Wirus zmutował i uderzył z zwielokrotnioną siłą. W przypadku CoVID-19 może być podobnie. Eksperci uważają, że ta choroba pozostanie z nami na dłużej, a być może na zawsze jak grypa. Dlatego możliwe są kolejne jej epidemie w wielu krajach świata.

Wciąż nie jest do końca pewne, czy osoby wyzdrowiałe w przyszłości nie mogą zarazić się SARS-CoV-2. Nie wiadomo też, czy po przejściu choroby i posiadaniu przeciwciał, będą narażone na infekcję zmutowaną wersją SARS-CoV-2.

Donald Trump, prezydent USA, zarządził wszczęcie śledztwa w sprawie pandemii CoVID-19. Polecił on CIA zebranie wszelkich informacji na temat początku wybuchu epidemii w samych Chinach, co miało miejsce w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Trump wraz z ekspertami chcą się dowiedzieć, czy koronawirus został stworzony w laboratorium jako broń biologiczna, wydostał się stamtąd przypadkowo, czy w naturalny sposób pochodzi od nietoperzy.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Pixabay

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama