Zobacz wizję przyszłości wspólnej pracy w firmach za pomocą VR [WIDEO]

Facebook zaprezentował swoją najnowszą aplikację do wspólnej pracy w świecie wirtualnej rzeczywistości. Mark Zuckerberg uważa, że właśnie tak będzie wyglądał rozwój projektów w firmach, które stawiają na innowację.

Projekt Horizon Workrooms napędzany jest światem wirtualnej rzeczywistości, który oferuje bezustannie rozwijany przez Facebooka system Oculus. Zuckerberg chce wykorzystać czas pandemii i popularność pracy zdalnej pracowników korporacji, by spopularyzować innowacyjne rozwiązania z myślą o zwiększeniu produktywności.

Horizon Workrooms przesuwa granice wirtualnej rzeczywistości i w jeszcze większym stopniu przenosi nasze otoczenie do tego świata. Aplikacja pozwala bowiem zmapować np. nasz pokój, biurko, komputer, a nawet programy z naszego laptopa, i wygenerować ich wirtualne wersje w VR. Facebook podaje, że aplikacja obsługuje do 16 użytkowników VR i 36 użytkowników wideorozmowy jednocześnie. Tyle osób może wspólnie pracować w jednym pomieszczeniu nad kilkoma projektami.

Reklama

Wszystko to na filmie prezentuje się wyśmienicie, ale raczej szybko nie zawojuje realnego świata. Eksperci są pewni, że przyjmowanie takich technologii będzie trwało tak samo długo, jak zainteresowanie telewizorami 8K czy samych systemów VR. Nie zmienia to jednak faktu, że takie rozwiązania zainteresują korporacje, które chcą podnieść efektywność pracy pracowników i jednocześnie bardziej ich ze sobą zintegrować.

Często zdarza się, że duża część ludzi w sporych zespołach działają pasywnie. Dzieje się to z wielu powodów. Dzięki VR i aplikacji Horizon Workrooms, każdy pracownik, bez względu na stanowisko, będzie mógł wziąć aktywny udział w tworzeniu projektów. To ma zaowocować nie tylko podwyższeniem morali, ale również zlikwidować ewentualne podziały.

Źródło: GeekWeek.pl/Facebook / Fot. Facebook

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy