Reklama

Rok walki z ogniem na 8-minutowym filmie

W młodości czytałeś "Jak Wojtek został strażakiem?" Zapomnij o bajkach! Teraz masz okazję przekonać się, jak naprawdę wygląda praca ludzi walczących na co dzień z żywiołem ognia...

Wszystko dzięki jednemu ze strażaków z Highland Park w stanie Michigan. W Sylwestra umieścił on na YouTube film, który obrazuje rok jego pracy w jednostce. Wideo powstało dzięki umieszczeniu na hełmie kamery, rejestrującej akcje, w których brał udział.

I tak  widzimy, jak dzielny strażak wchodzi do płonących budynków, wyważa trawione przez ogień drzwi, rozbija ściany, ratuje uczestników wypadków drogowych, no i oczywiście polewa z sikawki szalejące płomienie. Wszystko sfilmowane w doskonałej jakości, dzięki czemu możemy się poczuć tak, jakbyśmy sami uczestniczyli w akcji ratunkowej.

"To wideo powstało po to, aby ludzie zobaczyli jak wygląda praca przy gaszeniu pożarów i uzmysłowili sobie trudy zawodu strażaka. Im więcej osób zda sobie z tego sprawę, tym lepiej dla naszego zawodu" - pisze autor filmu, ukrywający się pod kryptonimem HPZ1442.

Jeśli wydaje ci się czasem, że masz męczącą i niebezpieczną pracę, zachęcamy do poświęcenia ośmiu minut na obejrzenie paru scen z życia strażaka. Być może okaże się, że to, co robimy to bułka z masłem w porównaniu do tego, co każdego dnia przeżywają dzielni chłopcy z ogniowej straży.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: strażak | straż pożarna | płomień | kamera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy