Android L, Samsung Gear Live i LG G Watch - nowa era Google

Google podczas konferencji Google I/O zaprezentowało kolejną wersję systemu Android - nosi ona na razie nazwę Android L. Jednocześnie poznaliśmy pierwsze urządzenia korzystające z systemu Android Wear przeznaczonego dla inteligentnych zegarków.

Nowa wersja Androida dostarczy zupełnie świeży wygląd - całość zostanie oparta na stylu o nazwie Material Design, ma on był uniwersalny zarówno dla Chrome OS, jak i Androida. Częściowo przypomina obecny wygląd i stylistykę serwisu Google+. Planowane zmiany to największy redesign od 2011 roku.

Android L ma zaoferować szereg nowych funkcji:

- zmieniony system powiadomień, teraz komunikaty będą pojawiać się na ekranie blokady;

- powiadomienia zostaną uszeregowane według ważności, a nie chronologicznie;

- przewidziano wiele narzędzi za pomocą których deweloperzy będą mogli tworzyć prostsze i lepsze aplikacje;

Reklama

- system będzie wspierał 64-bitową architekturę - oznacza to lepszą wydajność;

- niektóre elementy interfejsu mogą wyglądać tak, jakby były zwieszone w przestrzeni - efekt zostanie uzyskany dzięki specjalnym animacjom;

- Android L to także dłuższy czas pracy na baterii.

Google pochwaliło się, że miesięcznie z Androida korzysta 1 miliard osób, a liczba użytkowników tego sytemu rośnie z tygodnia na tydzień.

Android L powinien pojawić się na jesień tego roku. Na razie korzystać z niego będą twórcy aplikacji.

Android Wear

Na scenie zaprezentowano także inteligentne zegarki Samsung Gear Live i LG G Watch, które korzystają z systemu Android Wear. Gear Live przypomina wyglądem Gear 2 (test tutaj). Więcej informacji o G Watch można znaleźć tutaj. Oba urządzenia można już zamówić w sklepie Google.

Android TV

Zgodnie z oczekiwaniami, zapowiedziano także debiut telewizorów z platformą Android TV. To nic innego, jak platforma smart TV w wydaniu Google, usługa umożliwiająca oglądanie filmów, korzystanie z aplikacji oraz gier. Partnerami Google na tym obszarze został Sharp oraz Sony. Zapowiedziano także urządzenia z Android TV, które można podłączyć do telewizora (konkurencja Amazon Fire) - wyprodukują je Asus i Razer.

Konferencja Google I/O dopiero się rozpoczyna - będziemy na bieżąco informować o nowościach zaprezentowanych przez Google.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama