Google Keyboard 3.0 ze spersonalizowanymi sugestiami

Google zaktualizowała swoją autorską klawiaturę Google Keyboard do wersji 3.0. Poprzednia nosiła numerek 2.0 więc to, co spowodowało tak znaczącą zmianę numeracji jest fakt wprowadzenie kilku przydatnych usprawnień m.in. przycisk „ABC” powracający z trybu emotikon oraz dostosowane sugestie wyrazów, bazujące na naszym stylu pisania.

W pierwszej kolejności skupmy się na nowej Personalizacji Sugestii. Po pierwszym uruchomieniu zostaniemy poinformowani o tym, że personalizacja jest włączona, po kliknięciu w "chmurkę" dowiadujemy się jak to działa, a także że Klawiatura wykorzystuje inne aplikacje Google oraz serwisy w celu poprawienia sugestii i korekcji. Nie ma co się obawiać, dane te są gromadzone tylko na naszym smartfonie.

Kolejnymi usprawnieniami dodanymi w tej aktualizacji są również wspomniany wcześniej przycisk "ABC" pozwalający na szybkie przełączanie się między zakładką emoji a klawiaturą, nowy zestaw emotikonek oraz usprawnione przejście w ustawienia poprzez przytrzymanie klawisza "mikrofonu".

Reklama

Jeśli chcecie przetestować nową Google Keyboard w akcji znajdziecie ją w Sklepie Play
Kamil Piotrowski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy