Google odświeża wygląd Androida. KitKat na zdjęciach

Ostatnia diametralna zmiana w wyglądzie Androida została wprowadzona w październiku 2011 roku – wraz z premierą Ice Cream Sandwich. Od tamtej pory pojawiały już tylko drobne poprawki. Wiele wskazuje jednak na to, że znaczących zmian wizualnych doczeka się wersja 4.4 KitKat.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów zapoczątkowanego w Androidzie 4.0 stylu Holo są wszechobecne niebieskie akcenty. Dzięki wyciekowi sprzed kilku dni wiadomo, że ich ilość w nadchodzącym wydaniu mobilnej platformy Google’a zostanie znacznie zredukowana. Przykładowo niebieskie ikony na pasku stanu zostaną zastąpione białymi (szarymi?). Potwierdzają to zrzuty ekranu, które redaktorzy serwisu 9to5Google otrzymali od jednego z czytelników.

W oczy rzucają się także zielone elementy. Czyżby Android wracał do korzeni?

Warto zauważyć, że kolor paska stanu zmienia się w zależności od aktualnie otwartej aplikacji.

Reklama

Kolejne zdjęcie zdradza co nieco na temat stylistyki ustawień systemowych. Wygląda na to, że zniknie z nich charakterystyczne gradientowe tło, a pojawi się jednolite.

Projektanci Androida zrezygnowali z niemal wszystkich charakterystycznych dla stylu Holo cech na rzecz elementów, które nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Z ostateczną oceną trzeba się wstrzymać do momentu oficjalnej prezentacji nowego systemu. Powinno to nastąpić 14 października.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | system operacyjny | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy