Google przestanie działać na starszych telefonach i tabletach z Androidem

Jeśli wciąż posiadacie w domu sprzęt pracujący na starej wersji systemu Android, niebawem nie będzie możliwości by zalogować się do swojego konta Google. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Technologiczny gigant poinformował o tym fakcie za pośrednictwem swojego bloga. W ramach dbania o bezpieczeństwo użytkowników, od 27 września 2021 r. nie będzie istniała możliwość na logowanie się na urządzeniach z Androidem 2.3.7 (Gingerbread) lub starszym. Próby logowania na takim sprzęcie, mogą poskutkować informacjami na temat podania niewłaściwej nazwy oraz hasła użytkownika. Dotyczy to takich usług Google jak Gmail, YouTube i Mapy.

Reklama

Android 2.3.7 to system mobilny, który zawitał na urządzenia niemal 10 lat temu. Chociaż bez wątpienia oprogramowanie ma już swoje lata, statystyki wskazują, że wciąż działa na nim ponad trzy miliardy aktywnych urządzeń. Zmiany wprowadzone przez Google mogą zatem odbić się na sporej ilości użytkowników.

Z tego względu, Gigant radzi by spróbować zaktualizować swoje smartfony oraz tablety do najnowszej możliwej wersji Androida. Urządzenia oparte na systemie 3.0 wciąż będą mogły logować się na konta Google.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google | urządzenia mobilne | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy