HTC zmienia harmonogram aktualizacji modeli z serii One

HTC poinformował o zmianach w harmonogramie aktualizacji oprogramowania smartfonów do wersji 4.1. Okazuje się, że jeden z najnowszych modeli został z nich wykluczony.

Tajwański producent zapewniał, że do końca października zaktualizuje system operacyjny w smartfonach One S i One X. Aktualnie mamy 13 listopada, a nowej wersji jak nie było, tak nie ma. Winę za opóźnienia w dostarczaniu nowego oprogramowania HTC zrzuca na operatorów.

Pewnymi kandydatami do aktualizacji są wspomniane modele serii One. Producent zaznacza jednak, że jego celem jest wspieranie wszystkich smartfonów wypuszczonych w 2012 roku, z wyjątkiem modeli wyposażonych w 512 MB RAM, takich jak na przykład One V, czy też Desire C. Dopiero później rozważy możliwość zaktualizowania urządzeń z 2011 roku.

Reklama

Sformułowanie "rozważy możliwość" pokazuje, że HTC nie podjął żadnych starań, mających na celu przystosowanie oprogramowania do starszych urządzeń. Ich posiadacze mogą w ogóle nie doczekać się aktualizacji. A jeśli takowa nastąpi, to nie wcześniej niż w połowie przyszłego roku.

Kupując smartfona z Androidem, nieważne w jak potężnej specyfikacji, należy liczyć się z faktem, że wsparcie ze strony producenta skończy się na jednej aktualizacji. Potem pojawią się nowsze modele, które automatycznie będą w uprzywilejowanej pozycji. Oczekiwanie na nową wersję oprogramowanie dla tych starszych automatycznie się wydłuża. Przykładu nie trzeba daleko szukać - One X wciąż działa pod kontrolą systemu 4.0 i nie może się doczekać 4.1, a Google zdążył już wypuścić 4.2.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HTC One X | Android 4.1 | aktualizacja Androida | smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy