Mapy HERE już dostępne na smartfonach Samsunga

Mapy HERE pojawiły się właśnie na pierwszych urządzeniach z Androidem. Na razie powody do zadowolenia mają jednak tylko użytkownicy smartfonów Samsunga.

Po sprzedaży działu zajmującego się produkcją telefonów, Nokia skupia się m.in. na rozwoju i rozszerzeniu dostępności usług lokalizacyjnych HERE. Jednym z głównych celów Finów jest wprowadzenie dedykowanej systemowi Google'a wersji usługi. Pomóc w tym ma współpraca z Samsungiem, w wyniku której udostępniono już mapy HERE dla urządzeń z serii Gear. Teraz czas na smartfony z Androidem.

W sklepie Samsung Galaxy Apps Store pojawiła się dzisiaj aplikacja map HERE, którą mogą pobierać użytkownicy modeli z Androidem w wersji co najmniej 4.1. Program w chwili obecnej dostępny jest jako beta, więc podczas korzystania z niego mogą pojawić się różne błędy.

Wielką zaletą usługi Nokii ma być fakt, że mapy mogą działać w trybie offline. Oferują one także kilka trybów widoku, modele 3D budynków czy opcję nawigacji za pośrednictwem środków komunikacji miejskiej. Mapy HERE na smartfony Galaxy są także zintegrowane z programem Glympse, który służy do szybkiego udostępniania położenia znajomym. Opcji ogólnie jest całkiem sporo. Tym bardziej, że program zajmuje tylko 36,82 MB.

Można spodziewać się, że gdy pojawi się już finalna wersja map HERE na Androida, program zostanie również udostępniony w Google Play. Na razie nie wiadomo jednak, jak szybko będą przebiegać prace Finów.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: mapy here | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy