Pierwszy pokaz Androida 5.0 przesunięty?

Możliwe, że doniesienia o pojawieniu się nowej wersji systemu Android 5.0 Key Lime Pie podczas konferencji Google I/O okażą się przedwczesne. Już pojawiły się kolejne informacje o przesunięciu tego terminu. Wygląda więc na to, że pokaz ulepszonego Nexusa 4 również może stanąć pod znakiem zapytania. Ty razem jednak informacje jakie podaje serwis Neowin mogą być bardziej wiarygodne, biorąc pod uwagę niekorzystny pośpiech z wydaniem nowych wersji Androida w przeszłości.


Główną przyczyną takiego kroku jest rzekoma chęć dania więcej czasu deweloperom przy produkcji dedykowanego oprogramowania. Jeśli plotka się potwierdzi, to najnowszego Androida ujrzymy w ciągu od dwóch do czterech miesięcy. Już w przypadku wcześniejszych wersji systemu deweloperzy mieli problem z nadążeniem za aktualizacją oprogramowania czy premierą nowych aplikacji. Biorąc pod uwagę dominację Google w tym sektorze, takie rozwiązanie może okazać się zrozumiałe.

Na chwilę obecną wiadomo, że wśród producentów mających już dostęp do Androida w wersji 5.0 jest Sony. Można zatem przypuszczać, że jednym z powodów ewentualnego opóźnienia, może być wzajemna współpraca nad nowymi usługami pod Key Lime Pie. Wszelkie wątpliwości powinny jednak zostać rozwiane jeszcze przed konferencją Google I/O.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android | Android 5.0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy