iPhone 13 Pro - są dobre wiadomości od iFixit

Specjaliści z iFixit wzięli na warsztat najnowszy telefon firmy Apple w wersji Pro. Jak się okazuje – wymiana niektórych podzespołów jest jak najbardziej możliwa.

iFixit to popularny serwis, który zajmuje się rozbiórką sprzętów mobilnych oraz ich akcesoriów. Poprzez profesjonalny demontaż oraz montaż urządzeń pokazują oni stopień zaawansowania konstrukcji, a także tworzą szczegółową instrukcję związana z naprawą sprzętu. Z usług ekipy korzysta m.in. firma Motorola, która na bazie doświadczeń wspomnianych specjalistów, tworzy instrukcje i zestawy do naprawy do swoich telefonów.

Jakiś czas temu specjaliści z iFixit wzięli na warsztat iPhone’a 13 Pro. Urządzenie zostało profesjonalnie rozebrane i poddane analizie, która umożliwiła zrozumienie zaawansowanej konstrukcji sprzętu. Pierwszym elementem, który wyraźnie rzucił się w oczy po zajrzeniu do środka telefonu, była charakterystyczna bateria w kształcie litery L. Podobne rozwiązanie Apple stosowało już w poprzednim modelu oznaczonym cyfrą 12. Twórcy kanału odkryli także, że głośnik iPhone’a został przymocowany z tyłu wyświetlacza, co ułatwia wymianę samego ekranu, ale utrudnia wspomnianego głośnika. Ciekawostką może być także identyczne jak w starszym modelu rozmieszczenie tylnych kamer.

Reklama

Analiza jasno wykazała, że nowy iPhone jest dużo bardziej przystępny w rozbiórce i samodzielnej wymianie podzespołów niż inne urządzenia amerykańskiego giganta, co powinno ucieszyć jego użytkowników. Niestety na ostateczną ocenę będziemy musieli poczekać. Twórcy obiecują jednak, że na dniach pokaże się szersza relacja.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | apple | iphone 13 pro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama