Pięcioletnie smartfony Samsunga z aktualizacją

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge otrzymały nową aktualizację oprogramowania. O całej sprawie poinformował serwis SamMobile.

Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge to modele smartfonów koreańskiej firmy, które zostały już dawno wykluczone z aktualizacji. Okazuje się, że na użytkowników czeka jednak kolejna łatka dla oprogramowania. Co to takiego? Aktualizacja bezpieczeństwa datowana na wrzesień 2020 roku.

Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge pojawiły się na rynku pierwotnie w 2016 roku. W 2018 roku zostały zaktualizowane do Androida 8, co było ich ostatnią aktualizacją w przypadku systemu operacyjnego.

Nowa poprawka bezpieczeństwa datowana na wrzesień bieżącego roku waży około 70 megabajtów i prawdopodobnie trafi na inne rynki poza USA oraz Kanadą. Samsung nie skomentował całej sytuacji, ale można spodziewać się, że wdrażanie nowej aktualizacji potrwa jeszcze nawet kilka tygodni.

Reklama

W ostatnim czasie koreańska firma zobowiązała się do zwiększenia okresu wsparcia dla swoich urządzeń - z dwóch do trzech lat. W przypadku Galaxy S7 oraz S7 Edge cała sprawa wygląda jednak naprawdę dziwnie.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy