Pierwsze smartfony z Firefox OS już w czerwcu w Polsce

Na początku tego roku Mozilla ogłosiła, że pierwsze smartfony, które będą korzystać z systemu Firefox OS, pojawią się w wybranych krajach pod koniec tego lata. Teraz dyrektor generalny Mozilli, Gary Kovacs, ujawnił nieco więcej szczegółów na temat harmonogramu premiery Firefoksa OS.

AllThingsD.com donosi, że w ramach prezentacji podczas konferencji D: Dive Into Mobile Kovacs stwierdził, że pierwsze urządzenia z Firefox OS pojawią się już w czerwcu tego roku w Wenezueli i Brazylii, a także w Hiszpanii oraz w Polsce. Oprócz tego, w 11 krajach smartfony z Firefox OS pojawią się do końca roku. 


W Stanach Zjednoczonych na smartfony z "liskiem" trzeba będzie poczekać aż do 2014 roku. Na pytanie, dlaczego włodarze Mozilli zdecydowali się na wydanie sprzętu w mniejszych rynkach, Kovacs stwierdził, "... w krótkim czasie, możemy pojawić się na rynkach wschodzących, gdzie Firefox jest szczególnie silny.... Obecnie nie ma dla nas sensu przygotowywanie wielkiej premiery jednego urządzenia na całym świecie".

Wśród producentów oferujących smartfony z Firefox OS wymienia się: LG, ZTE i Huawei. Wszystkie modele będą wyposażone w procesor Snapdragon firmy Qualcomm. Oprócz oprogramowania, sprzęt ma się wyróżniać niską ceną.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mozilla | Firefox OS | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy